banner461
banner195

Öğretmenlerin Tatili 27 Haziran’da Başlasın

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı öğretmenlerin seminer döneminin 26 Haziran 2015 tarihinde sona ermesi talebinde bulundu.

Öğretmenlerin Tatili 27 Haziran’da Başlasın
19 Haziran 2015 Cuma 14:11

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı öğretmenlerin seminer döneminin 26 Haziran 2015 tarihinde sona ermesi talebinde bulundu.

Memur-Sen’e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Eğitim-Bir-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunarak, öğretmenlerin yaz tatiline erken girebilmeleri için, seminer döneminin 26 Haziran 2015 tarihinde sonlandırılmasını talep ettik. Öğretmenler, ilgili mevzuatı çerçevesinde derslerin kesiminden Temmuz ayının ilk iş gününe kadar olan sürede meslekî çalışma yapmaktadır. Diğer taraftan, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6. maddesinin üçüncü fıkrasında, “Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir” hükmüne yer verilmiştir. Bu hüküm çerçevesinde öğretmenlere, mesleki çalışmalarının en fazla iki haftası için ek ders ücreti ödenmektedir. Öğretmenler, iki haftalık mesleki çalışmalarını tamamladıkları ve bu çalışma karşılığında aldıkları ek ders ücretinin dışında ayrıca ek ders ücreti alamayacaklar ve mesleki çalışmalarını tamamlayan öğretmenlerin 1 Temmuz 2015 Çarşamba günü itibarıyla tatile girmeleri için, hafta sonunun ardından iki gün daha okula gelmeleri için bekletilmelerinin bir anlamı olmayacaktır. Bu nedenle, Bakanlığa yazılı müracaatta bulunarak, öğretmenlerin 26 Haziran 2015 mesai bitimi itibarıyla yaz tatiline başlatılmalarını istedik” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.