banner461
banner195

Öğretmenlik Mesleğimizin Onuru Kırıldı ve İtibarı Zedelendi

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Öğretmenlik mesleğinin son yıllarda onurunun kırıldığını ve itibarının zedelendiğini dile getirirken, hükümetin bu konuda olumlu adımlar atmasını beklediklerini ifade etti.

Öğretmenlik Mesleğimizin Onuru Kırıldı ve İtibarı Zedelendi
25 Kasım 2013 Pazartesi 22:25

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Öğretmenlik mesleğinin son yıllarda onurunun kırıldığını ve itibarının zedelendiğini dile getirirken, hükümetin bu konuda olumlu adımlar atmasını beklediklerini ifade etti.

Devletin öğretmenine sahip çıkmasını beklediklerini ifade eden Eğitimciler birliği sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “Son yıllarda ne yazık ki öğretmenlik mesleğimizin onuru kırıldı, itibarı zedelendi. Devletimizin öğretmenine sahip çıkmasını bekliyoruz. Son yıllarda yapılan açıklamalarla aşağılandık. Zaman zaman okullarımızda meydana gelen velilerden darp gören öğretmenlerimizde olayın bir farklı yönünü oluşturuyor. 147 Hattının kurulması ve öğretmenlerin Jurnallenmesi de bizleri oldukça üzüyor. Kimsenin öğretmenlerimizi itibarsızlaştırmaya, onurunu kırmaya ve aşağılamasına hakkı yok” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
öğretmen - 5 yıl önce
yeni mi anladınız
Avatar
demirhan - 4 yıl önce
haklısın öğretmenlerimizin onurları itibarları yerle bir.sevgili başkan bunda en çok öğretmenlerimizin payı var.o saygınlığı kazanan saygınlık gören bir çok öğretmen var.demekki önce öğretmen kendine bakacak.başkasından saygı görmek için önce kendine saygılı olacak.elinde sigara saç sakal karışmış bir elinde ekmek.t bu kime örnek olacak ki?tamamen politize olmuş.gazete kitap okumak hak getire.siyasi görüşü onun rehberi olmuş ilim değil.
Avatar
:)) - 4 yıl önce
gözüne dizine dursun...