banner461
banner195

Oğuz : Kadınlar aile kurumunun temel taşıdır

Ak Parti Nevşehir milletvekili aday adayı Av. H. Yaşar Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı

Oğuz : Kadınlar aile kurumunun temel taşıdır
06 Mart 2015 Cuma 15:57

banner143
banner134
Ak Parti Nevşehir milletvekili aday adayı Av. H. Yaşar Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Oğuz mesajında şunları ifade etti;

 Toplumun temelinin aile, ailenin temelinin de kadın olduğunun altını çizdiği mesajında Oğuz, ''Yalnızca milletimizin yarısını meydana getirdiği için değil, her şeyden önce birey ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde birinci dereceden etkin olduğu için, kadının her sorunuyla öncelikli olarak ilgilenilmesi gerekmektedir. Nitekim cumhuriyet ile beraber, kadınımızın kültür ve eğitim düzeyinin yükseltilmesi, çağdaş ve demokratik değerlerle donatılması, toplumsal gelişmemizle eş zamanlı yürütülmüştür. AK Parti Hükümeti olarak kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadınların çalışma hayatına girmesi, siyasete katılması ve eğitim imkânlarının arttırılması için birçok önemli proje hayata geçirilmiştir'' dedi.

 

''KADININ TOPLUMDA HAK ETTTİĞİ YERİ ALMASI GEREKİYOR''

 

 ''Aile kurumunun temel taşının, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına olanak sağlayacak şartları hazırlamak, kadın-erkek hepimizin ortak sorumluluğudur'' diyen Ak Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. H. Yaşar Oğuz, Anayasa ve Medeni Kanun'da yapılan düzenlemelerle genel anlamıyla kadına karşı ayrımcılığın önüne geçen özgürleştirici adımlar attıklarını dile getirerek, çağdaş, modern ve özgürlükler ülkesi olmanın en önemli şartlarından birisinin de kadının toplumda hak ettiği yeri alması olduğunu kaydetti.

 

''KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUM''

 

İşte bu duygu ve düşüncelerle her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yer aldığı bir dünya temennisiyle doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nü kutluyor, kadına yönelik şiddeti de kınıyorum'' ifadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.