banner461
banner195

Ölçü ve Tartı aletleri için 28 şubat son gün unutmayın

Nevşehir Belediyesi tarafından periyodik olarak muayene yapılması gereken her türlü ölçü ve tartı aletlerine sahip işletme sahiplerinin, 28 Şubat 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar dilekçe mahiyetindeki bildirimlerini, Nevşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne vermeleri gerekiyor.

Ölçü ve Tartı aletleri için 28 şubat son gün unutmayın
10 Şubat 2014 Pazartesi 14:44

banner143
banner134

 ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ BEYAN BAŞVURULARI , 28 ŞUBAT’DA SONA ERİYOR

 

Nevşehir Belediyesi tarafından periyodik olarak muayene yapılması gereken  her türlü ölçü ve tartı aletlerine sahip  işletme sahiplerinin,   28 Şubat  2014 Cuma   günü mesai bitimine kadar dilekçe mahiyetindeki bildirimlerini, Nevşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne vermeleri gerekiyor.

 

Milli Ekonomi , ticaret gereklerine ve kamu yararına uygunluk sağlanması açısından her türlü ölçü ve tartı aletlerinin doğru ve ayarlı bir şekilde kullanılabilirliğinin sağlanması amacıyla   uygulamaya konulan  3516 sayılı Ölçü ve Ayar Kanunu gereğince,  Nevşehir Belediyesi tarafından periyodik olarak muayene yapılması gerekli her türlü ölçü ve tartı aletlerine sahip olan esnafların ,  28 Şubat 2014 Cuma  günü mesai bitimine kadar, ölçü ve tartı aletlerine ilişkin dilekçe ile bildirimlerini Nevşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne yapmaları gerekiyor.

 

Bildirimde bulunan mükelleflerin  beyanları kapsamında ölçü ve tartı aletleri,  önümüzdeki günlerde Nevşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından  damgalanacak.

 

Bu nedenle,  mükelleflerin herhangi cezalı bir işlem ile karşı karşıya kalmamaları için belirtilen süre içerisinde , Nevşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.