banner461
banner195

Ölü Sezon Kavramını Ortadan Kaldırdık

Nevşehir İl Özel idaresi, KÖYDES ile birlikte kendi imkanlarıyla yol, kanalizasyon, köprü ve menfez çalışmalarında ölü sezon kavramını ortadan kaldırdı. Havaların yağışlı olmadığı sürece çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Ölü Sezon Kavramını Ortadan Kaldırdık
15 Kasım 2013 Cuma 00:35

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel idaresi, KÖYDES ile birlikte kendi imkanlarıyla yol, kanalizasyon, köprü ve menfez çalışmalarında ölü sezon kavramını ortadan kaldırdı. Havaların yağışlı olmadığı sürece çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Bu yıl çalışma sezonu içerisinde son derece verimli bir süreç geçirildiğine dikkat çeken İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, gerek 1. ve 2. kat asfalt, gerek yol yama çalışmaları, gerekse kanalizasyon, menfez v e köprü yapımı gibi çalışmalarda büyük bir oranla il özel idaresinin kendi imkanları ve personelinin bizzat görev aldığını dile getirdi.

Bu çalışma sezonunda yapılan özellikle 1. ve 2. kat asfalt çalışmalarının mevcut bütçe çerçevesinde yapılmasının hedeflendiğini ve bu nedenle il özel idaresi personellerinin ve makine ekipmanının kullanıldığını kaydeden İl Özel idaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, “Bu yıl asfalt sezonunda 56 kilometre olan hedefimizi 180 kilometreye çıkardık. Ve bu imkanlarımız doğrultusunda çok iyi bir rakam. Zira hedefimizin üç katına çıkardık yapılan çalışmayı. Bu çalışmalarımızı tamamen kendi imkanlarımız ve personelimizin fedakarca çalışmaları doğrultusunda gerçekleştirdik. Bu çalışmayı ihale yoluyla yapacak olsanız mümkün değil bu rakamlara ulaşabilmeniz. İl özel idaresi olarak ölü sezon olarak adlandırılan kavramı ortadan kaldırdık. Kar yağışı ininceye ve hava koşulları elverişli oluncaya dek il özel idaresinin çalışmaları aralıksız sürecek” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.