banner461
banner195

Ördü: Yerli Malı Kullanmak Ulusal Bir Görevdir

Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsmail ÖRDÜ 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ördü: Yerli Malı Kullanmak Ulusal Bir Görevdir
11 Aralık 2012 Salı 15:58

banner143
banner134

 Mesajında ÖRDÜ; Ülkemizde her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" nda yerli malı tüketmek noktasında halkımızı bilinçlendirmede biz esnaf teşkilatlarına da önemli görevler düşmektedir.

Dünyanın pek çok ülkesinde Türkiye`de üretilen ürünler satışa sunulduğu halde ne yazıktır ki yabancı menşei ile piyasaya sunulan ve piyasaya çıktığı ülkede tercih edilebilir olan Türk üretimi mallar, iç piyasada yeterli değeri görmemektedir. Bugün, ekonomileri ülkemiz ekonomisinden güçlü olan ülkelerde düzenlenen kampanyalar ile ülke insanı kendi ülkesinin malını satın alması için örgütleniyor. Diğer ülkelerin kendi ekonomilerinde söz sahibi olması engelleniyor. Ama ne yazık ki bizim ülkemizde yabancı markaları tercih etme konusunda halkımızda yılardır süregelen bir özenti vardır.

Tutum, yatırım ve yerli malların tercih edilmesi, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren aileden başlayarak öğretilmesi gereken önemli ve gerekli bir olgudur ancak bu noktada yalnızca çocuklarımızın değil yediden yetmiş yediye tüm vatandaşlarımızın bu özel ve önemli haftayı bilmesi ve farkındalık içinde olması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın kimliğini, dilini, tarih bilincini, binlerce yıllık geleneklerini kaybetmeden mevcut milli kaynakları savurganlığa gitmeden kullanması, dışarıya bağımlılığımızı azaltacak ve kazançlarımızı ülkemiz için yatırımlarda kullanmanın yolunu açacak, Türkiye`nin bağımsız geleceği için önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile tüm halkımızı yerli malı kullanmaya davet ediyor saygılar sunuyorum.” dedi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.