banner461
banner195

Ortahisarda Vadi Islah çalışmaları başlıyor

Ortahisar Belediyesi ve Valilik tarafından, yıllardır sorun olan İbrahimpaşa köyü kanalizasyon hattı döşeme ve Balkan Vadisi turizme kazandırma projesi başlatıldı.

Ortahisarda Vadi Islah çalışmaları başlıyor
13 Ocak 2014 Pazartesi 11:50

banner143
banner134

 Ortahisar Belediyesi ve Valilik tarafından, yıllardır sorun olan İbrahimpaşa köyü kanalizasyon hattı döşeme ve Balkan Vadisi turizme kazandırma projesi başlatıldı.Boru ve baca temini yapılarak saha üzerinde kot ölçümünün tamamlanmasının ardından çalışmalara başlandı. Altyapı çalışmaları kapsamı, İbrahimpaşa kanalizasyon hattı balkan vadisinden geçirilerek Ortahisar kanalizasyon hattı vasıtası ile Ürgüp’te bulunan arıtmaya bağlama işlerini içine alıyor.

Ortahisar Belediye Başkanı Ali İhsan Özendi bu projenin Kapadokya için büyük önem taşıdığını kaydetti. Başkan Özendi açıklamasında şunları söyledi “ Projenin tamamlanmasının ardından Balkan Vadisini turizme kazandırmanın önündeki en büyük engel kalkmış olacak. Hattı tamamladıktan sonra yapılacak ıslah çalışması ile vadiyi hak ettiği noktaya taşıyacak proje, Balkan Vadisini Kapadokya’nın cazibe noktasına dönüştürecektir.” dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.