banner461
banner195

Osmanlı Geleneğini Yaşatıyorlar

Dünyada ve Ülkemizde hayvan dostu kuruluşlar ve faaliyetler hızla artarken, artış yapan kuruluşlara ve faaliyetlere Nevşehir İlinden de katılımcılar var.

Osmanlı Geleneğini Yaşatıyorlar
17 Ekim 2015 Cumartesi 13:34

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Dünyada ve Ülkemizde hayvan dostu kuruluşlar ve faaliyetler hızla artarken, artış yapan kuruluşlara ve faaliyetlere Nevşehir İlinden de katılımcılar var.                              

Hayvan severler   korunmaya ve bakıma muhtaç canlılar için barınaklar, hastaneler, inşa ederlerken Osmanlıdan bu tarafa  yapılan ve yaşatılan kuş evlerini de  inşa etmeye  devam ediyor.

Bu kapsamda okulların dış yüzeyine ahşaptan kuş evi yaparak kuşların hizmetine sunan Gülşehir Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Osmanlı geleneğini yaşatmakla beraber, korumasız kuşlara kucak açması başta okul öğrencileri olmak üzere her kesimden övgü almakta.

Yaşadığımız ortamlarda pencerelerin önüne bir kap yiyecek veya bir avuç yem koyamadığımız veya aklımıza getiremediğimiz sosyal davranışları yaşatmak ve gündemde tutmak adına Nevşehir İlinden  de temsilci olması sevindirici bir durum olsa gerek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.