banner461

ÖTV İndirimi Geldi, Kapadokya'da Lüks Otomobiller Taksi Oldu

Ürgüp'te Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminden yararlanan Park taksi durağı esnaflarından Ömer Altınsoy, piyasa değeri 119 bin lira olan son model Jeep'i taksi yaptı.

banner503
ÖTV İndirimi Geldi, Kapadokya'da Lüks Otomobiller Taksi Oldu
19 Ocak 2017 Perşembe 10:51

banner143
banner134
Ticari araçların yenilenmesi için hükümetin başlattığı ÖTV indiriminden yararlanmak isteyen Ürgüp Park Taksi Durağı esnaflarından Ömer Altınsoy, mevcut taksisini son model bir otomobille değiştirdi. Piyasada 119 bin liraya satılan Hyundai marka jeep alan Ömer Altınsoy, "Bu araba yüzde 45'lik ÖTV indirimi sayesinde 69 bin liraya mal oldu. Sanki ikinci el otomobil almış gibi oldum. Müşterilere daha iyi hizmet vermek için fırsat sunan hükümete teşekkür ederim" dedi. Park Taksi Durağındaki araçların çoğu, Hükümetin ticari araçların yenilenmesi için çıkardığı ÖTV indirimi sayesinde yenilendi. Taksici esnafımız halka daha iyi hizmet için bu fırsattan yararlandı. Park Taksi Durağı esnafları, lüks otomobil sınıfındaki 93 Bin TL piyasa fiyatı olan dizel Toyota Verso'yu 60 Bin TL'ye, 80 Bin TL'ye satılan Toyota Corolla'yı 50 bin tl'ye, 78 Bin TL piyasa fiyatı olan dizel Fiat Egea'yı 49 Bin TL'ye ve 55 Bin TL'ye satılan Fiat Linea'yı 35 Bin TL'ye indirimli alarak ticari taksi yaptılar.  Araçlarını yenileyerek daha kaliteli hizmet sunacak olan esnafımıza kazasız, belasız bol kazançlar diliyoruz. 
Hükümetin çıkardığı kanun kapsamında ÖTV'siz alınan Ticari Taksi 3 yıl satılamıyor, tüm Türkiye genelindeki esnafın yoğun ilgi gösterdiği kampanya 2019 yılının 6.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.