banner461

Öz Büro İş Sendikası Nevşehir Şubesi Erzurum’da

Bizler Türkiye’nin işçileri kamu çalışanları, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, erkekleri, gençleri, engellileri, meslek sahipleri ve sivil toplum kuruluşları olarak tüm dünya emekçileriyle birlikte 1 Mayıs’ta alanlardayız.

Öz Büro İş Sendikası Nevşehir Şubesi Erzurum’da
01 Mayıs 2017 Pazartesi 13:47

banner143
banner134
Bizler Türkiye’nin işçileri kamu çalışanları, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, erkekleri, gençleri, engellileri, meslek sahipleri ve sivil toplum kuruluşları olarak tüm dünya emekçileriyle birlikte 1 Mayıs’ta alanlardayız.

1 Mayıs’ta Türkiye tarihinde önemli bir yeri olan tarım ve turizm şehri Doğunun incisi Erzurum dayız.1 Mayıs’ı Erzurum da hep birlikte kutluyoruz.
 HAK-İŞ olarak 1 Mayıs kutlamalarında;
-Taşeron işçilerine kadro istiyoruz,
-Geçici ve Mevsimlik İşçilerin sorunları Acilen Çözülsün istiyoruz,
-Yürütülmekte olan Kamu Sözleşmelerinin hızla sosyal diyalogla ve taleplerimiz doğrultusunda sonuçlanmasını istiyoruz
-Teröre hayır Kardeşliğe evet diyoruz,
-Referandum sonrası uyum yasalarının daha demokratik bir Türkiye için en geniş diyalogla hazırlanarak hızla hayata geçirilmesini istiyoruz.16 Nisan da oylanan 18 maddelik anayasa değişikliğinin Türkiye’nin demokratik geleceği için yeni bir milat oluşturduğunu biliyor ve önemsiyoruz.
HAK-İŞ olarak sosyal devlet, sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklarımız için 1 Mayıs 2017 de Erzurum başta olmak üzere tüm yurtta alanlardayız.
Ülkemizin bugünü ve geleceği için ülkemizin bütünlüğü insanlarımızın birlik beraberlik ve kardeşliği için talep, teklif ve beklentilerimizin karşılanması için alanlardayız.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak sendikasız ve örgütsüz bütün çalışanlara “Örgütlü ol, Sendikalı ol, HAK-İŞ’ li ol”diyoruz.
Sendikasızlaştırmaya, taşeronlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya itiraz ettiğimiz için alanlardayız.
Taşeron işçilerin kamu kurumlarına kadrolu işçi olarak alınmasını istiyoruz. Taşeron işçilerin halen sonuçlandırılmayan Toplu İş Sözleşmelerinin bir an evvel bağıtlanmasını istiyoruz. Özel sözleşmeli personel statüsünü kabul etmediğimiz için alanlardayız.

İnsan onuruna yaraşır saygın iş istiyoruz. Asgari gelir desteği uygulamasına geçilmesini istiyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını vergi adaletsizliklerinin giderilmesini ve ücretlerdeki yüksek vergi dilimlerinin düşürülmesini istiyoruz, yoksulluğun önlenmesini istiyoruz.

Çalışanlara yönelik şiddet ve mobbing in önlenmesini istiyoruz. Çocuk istismarının önlenmesini kadına yönelik şiddetin engellenmesini istiyoruz. İstihdam da kadın ve gençlere daha çok yer verilmesini istiyoruz.

Ülkemiz üzerine oynanan siyasi oyunlara kaos oluşturma çabalarına demokrasi dışı yöntemlere ve bütün darbe girişimlerine karşı olduğumuz için alanlardayız. FETÖ, PKK, DAEŞ, YPG, DHKP-C ve diğerleri hepsi terör örgütüdür; ülkemizin ve dünyanın bunlarla etkin mücadele etmesi çağrısı için alanlardayız. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan her türlü terör saldırısını nefretle kınıyoruz.

Hayatlarının baharında vatan için şehit olan askerlerimize, polislerimize, korucularımıza ve ülkemizin değişik bölgelerinde teröristlerce yapılan bombalı saldırılar sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Herkesin barış ve istikrar içerisinde, huzur ve güven ortamında birlik ve dayanışma içerisinde yaşadığı bir Türkiye istiyoruz.
HAK-İŞ ÖZ BÜRO İŞ SENDİKASI NEVŞEHİR ŞUBESİ OLARAK BUGÜN; ERZURUM’ DAN EMEK,BARIŞ,ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ İÇİN HAYKIRIYORUZ.
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TÜRKİYE DE VE DÜNYADA TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.