banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe Açıklaması

Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenliğin fedakarlık ve cefakarlık isteyen saygın mesleklerin başında geldiğini söyledi.

Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe Açıklaması
23 Kasım 2012 Cuma 17:25

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenliğin fedakarlık ve cefakarlık isteyen saygın mesleklerin başında geldiğini söyledi.

 

Büyük Önder Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabul etmesinin 84'üncü yılı ve Öğretmen Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, öğretmenlerin her zaman ve her şartlar altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olduğunu belirtti.

 

Öğretmenlerin geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumunda olduklarını vurgulayan Yücel Menekşe, "Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler. Geleceğimizi, hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar. Değerli öğretmenlerimiz; kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıyorsunuz. Yarınımız sizlere emanettir. Kültür mihmandarısınız. Toplumu inşa eden mimarlarsınız. Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Çocuklarımıza bilgi edinme yöntemlerini öğretirken, idealleri olan, tekniği milletin ruhuyla harmanlayan, vizyonu olan bir nesil yetiştirmek, mutlu ve huzurlu bir toplum inşa etmek temel sorumluluğunuzdur. Sorgulayan, irdeleyen, dünyaya açık beyinler yetiştirmek hedefiniz olmalıdır. Bunların yanı sıra millet bilincini yaşatabilmek için gençlerimize, milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevinizdir. Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış; sevgi, şefkat ve merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı nesil yetiştirmek misyonunuz vardır. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri en kalbi duygularla selamlıyor ve saygılar sunuyorum." diye konuştu


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.