banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji'nden 12 Mart'a Yakışır Program

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı, Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde Özel Kardelen Koleji öğretmen ve öğrencilerince sunuldu.

12 Mart 2015 Perşembe 18:19

banner143
Özel Kardelen Koleji'nden 12 Mart'a Yakışır Program
İlgili Galeriye Git
banner134
 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı

Özel Kardelen Koleji'nden 12 Mart'a Yakışır Program

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı, Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde Özel Kardelen Koleji öğretmen ve öğrencilerince sunuldu.

Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki programa; Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl jandarma Komutanı J.Kd. Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun,  İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe ve çok sayıda okul müdürü katıldı.

Anma programının açılış konuşmasını Özel Kardelen Koleji Tarih Öğretmeni Ayşe Karakaya yaptı. Karakaya, Mehmet Akif'in söyledikleri ile yaşantısının örtüştüğünü ve İstiklal Marşı'nın her şairin yazabileceği bir metin olmadığını söyledi. Özel Kardelen Koleji öğretmenlerinden Selen Eren, Kamuran Akkoyun, Müjgan Özsoy, Nuh Erkol, Osman Arslan'ın yoğun çalışmaları ve öğrencilerin üstün performanslarıyla hazırlanan dinleti, izleyicilerden büyük beğeni aldı.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarının ödülleri dereceye giren öğrencilere verildi. Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan birincilik ödüllerini verirken, J.Kd. Albay Metin Alkaya ikincilik ve Nevşehir Belediye başkan vekili Yusuf Kaya da üçüncülük ödüllerini öğrencilere verdi.

Şiir yarışmasında; "Milli Mücadele" isimli şiiriyle Semih Işıldı birincilik, "İstiklal Uğruna" Şiiriyle Barış Çalışkan ikincilik ve "İşte Böyle Yazıldı İstiklal Marşı" isimli şiiriyle Zeynep Yurdusev üçüncülük ödüllerini aldılar. Kompozisyon yarışmasında ise; "Milli Mücadele Ruhu" isimli kompozisyonuyla Hilal Bozbay birincilik, "Ebedi İstiklal" isimli kompozisyonuyla Efsanur Bilge ikincilik ve "Milli Mücadele Ruhu" isimli kompozisyonuyla Sema Çetin üçüncülük ödüllerini aldılar.

Özel Kardelen Koleji öğrencilerinin sunduğu 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı’nda yer alan bazı sahneler;

Anaokulu Öğrencilerinden İstiklal Marşı : https://www.youtube.com/watch?v=0zEGxfzTiSM

Enstrümantal istiklal marşı : https://www.youtube.com/watch?v=oryLTAVnPUQ&feature=youtu.be

Final Bölümü : https://www.youtube.com/watch?v=zI-w1GgxGD8&feature=youtu.be


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.