banner461
banner195

Parmaksız Elazığ’da taziye ziyretlerinde bulundu

Gümrük Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Elazığ’da bulunan Nevşehir TSO ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş Yönetim Kurulları Başkanı M. Arif Parmaksız, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğünde gerçekleşen terör eylemleri neticesinde saldırı alanında taziye ziyaretinde bulundular.

Parmaksız Elazığ’da taziye ziyretlerinde bulundu
27 Ağustos 2016 Cumartesi 13:22

banner143
banner134
Gümrük Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Elazığ’da bulunan Nevşehir TSO ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş Yönetim Kurulları Başkanı M. Arif Parmaksız, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğünde gerçekleşen terör eylemleri neticesinde saldırı alanında taziye ziyaretinde bulundular. Elazığ Valiliğinde Vali Murat Zoroğlu tarafından karşılanan heyet, bir dizi ziyaretin ardından Elazığ Valisi ve halkına geçmiş olsun ve taziye dileklerini ilettiler. Burada konuşma yapan Bakan Tüfenkçi  Elazığ halkına teröre karşı duruşundan dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti, “TOBB Başkanı Rifat Hisacıklıoğlu ve diğer arkadaşlarla beraber Elazığ’daki bu menfur saldırıyı kınamak ve Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletmek için bugün buradayız. Özellikle bu hain saldırının ardından Elazığ halkının göstermiş olduğu birlik ve beraberlik, teröre karşı tek ses tek yürek tavrını sergilemeleri, meydanları doldurup ülkemize örnek olmaları nedeniyle bütün Elazığlılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saldırıda şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Elazığ bölgenin huzur adalarından biridir. Bu saldırı ile bölgede huzur ortamını bozmak isteyenler bundan bir sonuç elde edemeyeceklerdir. Yine Elazığ huzur kenti olmaya devam edecek ve hesap yapanların hesapları netice alamayacaktır. Elazığ bölgede terörle anılmayı hak eden bir il değildir. Elazığ yatırımları, reel sektörü ve üretimi ile bölgenin parlayan yıldızlarından biridir. Bugünkü ziyaretlerimizde de ekonomi alanındaki talepleri ve beklentileri muhataplarından yerinde dinleyeceğiz ve bilgi alacağız. Elazığ Emniyet Müdürlüğü Binasının Yeri Park Olacak Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasının yerinin bir park alanı olması ve saldırının anısının hatırlatılması açısından bu alanın düzenlenmesi konusunda talepler bulunmaktadır. Bu konunun ilgili bakanlıklar düzeyinde takipçisi olacağız. Terörün amacı korku, panik ve endişe yaratmaktır. Terörün bu amacına ulaşmasına engel olacağız. Teröre inat üreteceğiz, çalışacağız ve kalkınmamız için mücadele edeceğiz. Terör nerden gelirse gelsin aynı duruşu sergilemeye devam edeceğiz. Adı ne olursa olsun bütün terör örgütlerinin amacı bölmek parçalamak ve içine kapatmaktır. Bu tür saldırılar bizleri asla yıldıramaz, birliğimizi bozamaz”.
NTSO Başkanı Parmaksız, Bakan Tüfenkçi ve Hisarcıklıoğlu  ile birlikte Valilik ziyaretinin ardından saldırıya uğrayan Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasında incelemelerde bulundular ve saldırı hakkında Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’ndan bilgi aldılar.
Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavisi süren yaralıları ziyaret sonrası Elazığ TSO’ya geçerek burada Elazığ’ın ekonomik durumu ve talepleri hakkında Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ve yönetim kurulu üyelerinden bilgi aldılar.
Elazığ TSO da konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu;  “Elazığ’a geçmiş olsun dileklerimizi iletmek için gelmiş bulunuyoruz. İş dünyası olarak yatırıma, üretime devam edeceğimizi belirtiyoruz. Elazığ zaten teröre geçit vermiyor, iş dünyası olarak da teröre geçit yok diyoruz” ifadelerini kullandı. Bakan Tüfenkçi ise  “Elazığ teröre kurban edilebilecek bir şehir değildir. Biz bugün şunu net olarak ifade ediyoruz ki işadamlarımız yatırımlarına devam edeceklerdir. Elazığ barış ve huzur adasıdır, bu durum yatırımcı için birinci derecede önemli bir durumdur. Bölgede açılacak her bir işletme terörün kaynaklarını kurutma anlamına gelmektedir” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.