banner461
banner195

Parmaksız Hatay Cilvegözü Sınır Kapısında

Bugün Hatay Cilvegözü sınır kapısında meydana gelen patlama nedeniyle 3 Bakan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Havayoluyla Ankara'dan, Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve NTSO Başkanı Arif Parmaksız'da Nevşehir den Karayoluyla sınır kapısına hareket ettiler.

Parmaksız Hatay Cilvegözü Sınır Kapısında
11 Şubat 2013 Pazartesi 18:35

banner143
banner134

 Adalet Bakanı Sadullah Ergin , Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve İçişleri Bakanı Muammer Güler ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Hava yoluyla Ankara’dan, Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  ve NTSO Başkanı Arif Parmaksız ise Nevşehir den karayoluyla Hatay Cilvegözü sınır kapısına hareket ettiler.

Cilvegözü sınır kapısındaki patlamada, 11 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

 

Cilvegözü sınır kapısında patlama

 

Cilvegözü sınır kapısında patlama

 

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda, saat 14:30 sularında şiddetli bir patlama meydana geldi.

 

Patlama, Suriye plakalı bomba yüklü bir araçta gerçekleşti.

 

Suriye -Türkiye sınırı arasındaki güvenli alanda meydana gelen patlamada, 11 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

 

Hayatını kaybedenlerden 3'ünün Türk, diğerlerinin Suriye uyruklu olduğu belirtiliyor.

 

Bölgeye sevk edilen çok sayıda ambulansla yaralılar bölgedeki hastanelere kaldırıldı.

 

Üç bakan Cilvegözü'ne gitti…

 

Adalet Bakanı Sadullah Ergin , Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve İçişleri Bakanı Muammer Güler , Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlama nedeniyle Hatay'a gittiler.

Bakanlar Ergin, Yazıcı ve Güler, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket ettiler..

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda patlama meydana gelmiş, 10 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirilmişti.

3 Bakan ile birlikte TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Ankara dan Havayolu ile NTSO
 Başkanı ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız da Karayolu ile Hatay sınırı kapısına hareket ettiler.
Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız ve Heyetin Sınır kapısında bir takım incelemelerde bulunacakları belirtildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sanayıcıler - 5 yıl önce
başkanim allah seni başimizdan eksik etmesin çekemeyenler çatlasin iyiki varsin
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 5 yıl önce
ticaret odası yönetim kurulu başkanı ve gümrük işletmeleri yönetim kurulu başkanı tobb yönetim kurulu üyesi sayın parmaksız seninle bir daha gurur duyduk bakanlar ankara'dan sen nevşehir'den olay yerine gittin türkiye'nin başı sağolsun yaralılara allahım şifa versin.
Avatar
eleştiri - 5 yıl önce
parmaksız'ı bir de nevsehir'de durmuyor diye eleştiriyorlar. bu ülkenin her karişi bizim, sınırda akan kan da bizim, dökülen yaş da bizim. varsın olsun nevşehir'de durmasın, kanımıza gözyaşımıza sahip çıksın da...