banner461

Parmaksız, Nevşehir Sorunlarını Başbakan Yıldırım'a İletti

IX. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nunevsahipliğinde, Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında...

Parmaksız, Nevşehir Sorunlarını Başbakan Yıldırım'a İletti
07 Ekim 2016 Cuma 17:18

banner143
banner134
IX. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nunevsahipliğinde, Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanları ve meclis başkanlarının katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Şurada, Parmaksız Nevşehir özel sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini, Başbakan Yıldırım ve bakanlara iletti.
Şura hakkında değerlendirme yapan NTSO Yönetim Kurulu Başkanı PARMAKSIZ ;
“Üyelerimizin sıkıntı ve sorunlarını daha öncesinde yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri ile birlikte yapılan çalışma neticesinde belirleyerek bir rapor haline getirmiştik ve bunu düzenlenen şura vasıtası ile Başbakanımız ve ilgili bakanlarımıza iletme fırsatı yakaladık. Öncelikle bu şuranın düzenlenmesinde emeği geçen Sayın TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve şuraya gelerek 8 saat bizleri dinleyen başta Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ve saygıdeğer bakanlarımıza teşekkür etmek istiyorum.
Biz özel sektörümüzün büyümesi şehrimizin kalkınması için öncelikli gördüğümüz sorunları Ürgüp TSO ve Ticaret Borsamız ile birlikte belirleyip bu şurada çözülebilecek olanları hakkında en yetkili kişileri bilgilendirmeye çalıştık.
Özellikle hızlı tren altyapı çalışmalarının hız kazanması, turizm acentelerimiz ve sıcak hava balonculuk şirketlerimizin yaşadığı KDV sorunu ve yine ecrimisil bedelleri ertelenmeyen belediye belgeli tesislerimizin de bu ertelemeden faydalanmaları konusunda sorunlarımızı dile getirmeye çalıştım.
Ayrıca şehrimizin tarımdan turizme, sanayiden hayvancılığa kadar bütün sektörlerde yaşanan sorunlarını ve kısa orta uzun vadede yapılması gerekenleri bir kitapçık haline getirerek kendilerine sunduk.Her sene TOBB olarak düzenlediğimiz ve Başkanlarımıza sunduğumuz öneriler sektörlerin direk can damarından geldiği için uygulamada neler yapılacağı konusunda ki önerilerimiz dikkate alınıyor ve çözüm daha kolay oluyor. Başbakanımızın da şurada belirttiği gibi daha çok sahada olunması gerekiyor, bizler sahada yapılan icraatların kanunların muhatabı iş adamları olarak mağdur olunan kısmın ne olduğunu en iyi bilen kişileriz. Bu yaşanan sıkıntıları öğrenerek en yetkili kişilere ulaştırdık,umarım en kısa zamanda belirdiğimiz sorunlar dikkate alınır ve sorunun muhatabı üyelerimiz için doğru adımlar atılmış olur.” Dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.