banner461

Paşabağı’nda İlginç Kayalar

Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya’nın başkenti Nevşehir’deki ören yerleri sadece yer altı şehirleri, kayadan oyma kiliseleri ve peribacaları ile sınırlı değil.

banner503
 Paşabağı’nda İlginç Kayalar
02 Temmuz 2014 Çarşamba 17:57

banner143
banner134

 Paşabağı’nda İlginç Kayalar

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya’nın başkenti Nevşehir’deki ören yerleri sadece yer altı şehirleri, kayadan oyma kiliseleri ve peribacaları ile sınırlı değil.

Zira, Bölgenin bir çok mekanında rastlayabileceğiniz ilginç kaya oluşumları her dönemde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini cezp etmeye devam ediyor.

Onlardan biri de Avanos ilçesine bağlı Paşabağı ören yerinde yerli ve yabancı turistlerin Fransa’nın ünlü Devrim Generali Napolyon Bonapart’ın şapkasına benzettikleri kaya. Paşabağı ören yerindeki hediyelik eşya satışı yapılan tezgahların hemen üst alanında bulunan kaya bölgenin büyülü atmosferine kapılan turistlerin hayal güçlerini de epey geliştirmiş durumda. Düşünen Adam, Deve gibi ilginç peribacası oluşumlarının yanında bölgedeki ilginç kaya oluşumlarını görmek için binlerce kilometre uzaklardan Kapadokya bölgesine gelen yabancı turistlerin özellikle son dönemlerde bu kaya oluşumuna gösterdikleri ilgi de her geçen gün artıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.