banner461
banner195

Patates Borçlarına Hükümet El Atsın

Nevşehir’e bağlı Derinkuyu ilçesindeki çiftçilerin büyük bir bölümünün patates üretiminden dolayı büyük bir borç yükü altında bulunduğunu kaydeden Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Patates borçlarına mutlaka el atılması gerektiğini söyledi.

Patates Borçlarına Hükümet El Atsın
07 Ekim 2013 Pazartesi 11:39

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’e bağlı Derinkuyu ilçesindeki çiftçilerin büyük bir bölümünün patates üretiminden dolayı büyük bir borç yükü altında bulunduğunu kaydeden Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Patates borçlarına mutlaka el atılması gerektiğini söyledi.

Yöre çiftçisinin patates üretiminden dolayı çok büyük bir maddi sıkıntı içerisinde yaşamak durumunda kaldığını vurgulayan Başkan Balcı, ilçenin % 35’e yakınının bu borçlar nedeniyle hacizlik olduğunu dile getirdi.

Çiftçinin borcunu ödemekten kaçmadığını ancak geçmiş yıllardan biriken tarımsal sulamadan kaynaklanan borçları nedeniyle borçlarını da zamanında ödeyemediğinin altını çizen Derinkuyu Belediye Başkanı Balcı, “İlçemizde ne yazık ki çiftçilerimizin büyük bir bölümü borç yükü altında ve haciz kapılarında çare arıyor. Patates üretiminden % 15, Fasülye üretiminden dolayı % 40 dolayında insanımız sıkıntısız. Ama geride kalan ilçe nüfusumuzun % 35’i hacizlik. Geçimini yapamaz hale düşmüş durumda. Yoksa borcunu ödemekten kimse kaçmıyor. Bu elektrik borçlarına hükümet bir an önce el atmalı. Belediyemizin su tahsilatları da son yıllarda oldukça düştü. Ve borç yükü altında boğulan çiftçilerimizden bizimde alacaklarımız epey çoğaldı. Ama alamıyoruz. 2 bine yakın kişi içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle il dışında çalışıyor” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
GÜNAYDIN - 5 yıl önce
sayin başkan şimdimi aklina geldi.seçim yaklaşiyor herhalde çifçiye şirin görünmek lazim..şimdiye kadar niçin gündeme getirmediniz..?
Avatar
İNSANLIK... - 5 yıl önce
zamaninda patates para ederken o kadar çiftçi köpek kafasi gibi para kaldirdi..ne yapti o paralari sağda solda yedi gezdi.bilmem ev aldi tarla aldi.daha neler neler.ama sira elektrik borcuna gelince nasil olsa devlet af eder ödemeyelim.ektiler ödemelediler, yillarca hep böyle yaptilar.borç birinkincede devlet borçlarimiza düzenleme yapsin.zamaninda ödeyecektin arkadaş o borçlarini.o kadar tüyü bitmemiş yetimlerin hakki var borçlarinizda.gidin tarlami satarsiniz, evmi satarsiniz..şayet müslümansaniz...oda şüphelide...