banner461
banner195

Perişanız

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde şoför esnafının çok büyük sıkıntılar yaşadığına değinen Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Süleyman Yılmaz, ilçede yolcu taşımacılığı konusunda tam bir karaborsa düzeninin hakim olduğunu ifade etti.

Perişanız
08 Kasım 2013 Cuma 10:57

banner143
banner134

 Konuyu zaman zaman gündeme getirmelerine karşın ne Emniyet müdürlüğünün, ne İlçe kaymakamlığının, ne de belediyenin bu durumun düzeltilmesi için bir girişimde bulunmadığını savunan Hacıbektaş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Süleyman Yılmaz, halen 50 Kilometrelik yolu 3 TL ücret karşılığında kat ettiklerini belirtti.

Yılmaz, “Hacıbektaş ilçesinde 40’ın üzerinde D4 belgeleri araçlarımız var. Nevşehir – Kırşehir – Hacıbektaş arasında yolcu taşıyan araçlar bunlar. Ne hikmetse il trafik komisyonunda Hacıbektaş ara durak olarak gösterildi. Bu durağı kullanan araçlar neredeyse evlere kadar yolcu toplamaya başladı. Bu konuya emniyet sahip çıkmıyor, belediye bu konuya sahip çıkmıyor, kaymakamın bu durumun çözülmesi konusunda bir eğilimi yok. Hacıbektaş esnafı böyle bir durumda maça 3-0 yenik başlıyor. Hacıbektaşlı olmak artık bir eziklik gibi algılanmaya başladı ilçemizde. Hacıbektaşlıysan hiçbir işin çözülmüyor. Bir sürü belgesiz araçlar bu hatta çalışıyor, kapalı kamyonetler öğrenci taşıyor, sivil araçlar taksicilik yapıyor. Şoför esnafı ilçemizde ne yazık ki perişan durumda. İlçemizde bin 500’e yakın öğrenci potansiyeli var ve bunu Hacıbektaş esnafına taşıttırmıyorlar. Kaydı olmayan araçlar denetlenmiyor ve kayıtlı araçlarla bu işi düzgün yapmaya çalışan esnafımız adeta engelleniyor. Çok vahim bir durumdayız ve halen 50 kilometrelik yolu 3 TL ye çekiyoruz. Bu konuda ilçemizde bir karaborsacılık var. Hacıbektaş’ta şoför esnafı çok mağdur bir durumda” diye konuştu. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Perişanız

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
emniyetin dediklerini dinliyorlarmı - 4 yıl önce
Haklılık payı elbet vardır işletmelerin ancak benim şikayetim arabalara koyulan takograflara riayet edilmemesi. Cihaz kapatılıp 130 km hızlara ulaşıyorlar firma ismi vermeyim.. can taşıdıgınızın farkına varınız
Avatar
ÇAĞRI ÇETİNKAYA - 4 yıl önce
hakilisiniz bakanim yardim bekliyoruz...
Avatar
Ali Riza GOCER / NEVSEHIR HACIBEKTAS - 4 yıl önce
Cemiyet ve koperatif baskani olarak bu islerin cozum yolunu bulmasi gereken kisi sizsiniz.olmuyorsa o makamda da durmanizin bir anlami yok bence...