banner461
banner195

Pforzheim Eski Belediye Başkanı Klein, Vefat Etti

Nevşehir ile Almanya’nın Pforzheim şehri arasında kardeşlik ilişkilerinin başlatılması ve geliştirilmesinde önemli katkılar sağlayan, Pforzheim şehri eski belediye başkanlarından Dr. Albert Klein, dün vefat etti.

Pforzheim Eski Belediye Başkanı Klein, Vefat Etti
16 Eylül 2013 Pazartesi 18:38

banner143
banner134

 Nevşehir ile Almanya’nın Pforzheim şehri arasında kardeşlik ilişkilerinin başlatılması ve geliştirilmesinde önemli katkılar sağlayan, Pforzheim   şehri eski belediye başkanlarından Dr. Albert Klein, dün vefat etti.

Pforzheim şehrinde bulunan Türk Alman Dostluk Derneği’nin de kurucu başkanlığını da üstlenen bu görevi uzun bir süre devam ettiren Dr. Albert Klein’in ölümü, Nevşehir’de de üzüntü ile karşılandı.

Nevşehir Belediye Başkanı ,Pforzheim eski Belediye Başkanı  Dr. Albert Klein’in ölümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Mesajında,Klein’in ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getiren Ünver, Pforzheim şehrinin 1966-1986 yılları arasında 20 yıl boyunca belediye başkanlığını yapan ve  son yıllarda kurucu başkanlığını yaptığı ve uzun bir dönem de başkanlığını yaptığı Türk –Alman Dostluğu Derneği’nde, Türk-Alman dostluğunun daha da ileri noktalara ulaşmasında ciddi pay sahibi olan Klein’in daima büyük bir Türk dostu olarak anılacağını belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.