banner461
banner195

PKK'ya karşı Çatlı modeli önerdi

Tarih : 12 Ekim 2007 Cuma yani bundan tam 8 Yıl önce Türkiye gündeminin birinci sırasında yine Terör yine pkk eylemleri vardı.

12 Eylül 2015 Cumartesi 23:59

banner143
banner134
Tarih : 12 Ekim 2007 Cuma yani bundan tam 8 Yıl önce Türkiye gündeminin birinci sırasında yine Terör yine pkk eylemleri vardı.

Ve o dönemin ve Türk siyasetinin önemli değerlerinden Merhum Muhsin Yazıcıoğlu çıkıp bir teklif önerisinde bulundu: "PKK'ya karşı Çatlı modeli" ve pkk'nın ele başları yok edilmeli...

Evet Merhum Yazıcıoğlu, Şimdiki gibi körü körüne değil ,doğruya doğru haklıya haklı adaletli bir yaklaşım açısıyla bu önerisini ;
 "Türk ve kürt kardeşliği ile ülke bütünlüğü için tehlike oluşturan", hain pkk teröristlerinin başlarındakilerinin yok edilmesi için düşünüyordu.

Yazıcıoğlu, Hayali ve hayalini süsleyen TÜRKİYE'yi ne güzelde ifade etmişti o cümlelerinde;

Bir Hayalim Var
Değerli arkadaşlarım!
Bir hayalim var! Bütün vatandaşlarımızın ayyıldızlı bayrağın altında şerefle yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum!
Bir hayalim var! Başını örten ve açanın aynı üniversitede yasaksız, kavgasız kardeşçe yaşadığı bir ülke hayal ediyorum!
Bir hayalim var! Türk, Türkmen, Alevi, Sünni ayrımı olmadan zengin, fakir, yoksul ayrıcalığı görülmeden imtiyazsız, sınırsız, kaynaşmış bir Türkiye istiyorum. 
Kısacası Adriyatik’ten Çin settine kadar kaynaşmış, güçlü bir Türk Dünyası hayal ediyorum!..
Hayal ediyorum!..
Hayal ediyorum!..
Brüksel yollarında ömrünü tüketen değil, IMF kapılarında sürünen değil, Avrupa’nın önünde diz çöktürülmüş bir Türkiye değil, Türk Dünyasıyla buluşmuş, Türk-İslâm Dünyasına önderlik yapan büyük bir Türkiye hayal ediyorum!..
Değerli dostlarım!..
Can arkadaşlarım!..
Böylesi bir hayalin peşinde koşmaya, yorulmaya, çalışmaya var mısınız?
Sizi yıllarca küresel emperyalist sermayenin uşaklığına mahkûm etmek isteyen güçlere karşı
Ben Türk’üm! Türk esir olmaz!..
Ben Türk’üm! Türk devletsiz olmaz!..
Ben Türk’üm! Türk bayraksız olmaz!..
Ben Türk’üm! Türk ezansız olmaz!..
Ben Türk’üm! Türk hürriyetsiz olmaz!..
Diyor musunuz?
Diyecek misiniz?
Size soruyorum?
...........................
Biz inandığımızı yaptık! İnandığımızı yapmaya devam ediyoruz! Ne yaptıysak inanarak yaptık! Ne yaptıysak onlar inandığımızdır! Yanlış da yapmış olabiliriz! Eksik de yapmış olabiliriz! Zamansız da yapmış olabiliriz! Ama şuna inanın ne yaptıysam inanarak yaptım! İnandığım o olduğu için yaptım! Öyle yaptım!
Sağım, solum, arkam, önüm işte ben buyum!
Sağımda, solumda, arkamda, önümde icazet alma ihtiyacı duyacağım hiçbir derin güç yok! Hiçbir güç yok!
Ben MİLLETİME güveniyorum!


Muhsin Yazıcıoğlu

Yazıcıoğlu Ne Demişti…

Yazıcıoğlu, siyaseti 'ülke ve millet meselelerinde, memleket meselelerinde gömleğin birinci düğmesini iliklemek' olarak görüyordu. Gömleğin birinci düğmesi doğru iliklenirse diğer işlerin de düzeleceğine ve memleketin milletin refahının güvenliğinin ve geleceğini kurtarılacağına inanıyordu. Muhsin Yazıcıoğlu 'büyük birlik' derken sadece Büyük Birlik Partililerin birliğinden bahsetmiyordu. 'Büyük birlik' derken sadece milliyetçi, ülkücü kadroların birliğinden de bahsetmiyordu. Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'büyük birlik'ten kastı Türk'üyle, Kürt'üyle, Alevi'siyle, Sünni'siyle, Çerkez'iyle, Laz'ıyla 75 milyonun birliğiydi. 'Bir hayalim var, Adriyatik'ten Çin Seddi'ne birleşmiş ve kaynaşmış bir Türk-İsam dünyası hayal ediyorum' diyordu.''

 

Onun bu ülkeye ve bu ülke insanlarına dair en büyük hayali neydi?

 

Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayali şuydu; Kürdü, Türkmen’i, Alevisi, Sünnisi, başı açığı, başı kapalısı, doğduğu yerde doysun. Başı dik, alnı ak bir şekilde, güvenli, refah içerisinde, özgürce ve kardeşçe yaşasın. Ve tabi ki Adriyatik’ den, Çin seddine kadar, kaynaşmış, birleşmiş, bütünleşmiş ve bağımsız insanların içinde yaşadığı bir Türk-İslam dünyası hayal ediyordu, en büyük hayali buydu.O Sadece bir Parti lideri değil Halkın ta kendisiydi..

Yazıcıoğlu görememiş ömrü vefa etmemiş olsada, aslında günümüzde Merhumun kurduğu bazı hayalleri gerçekleşti. Çok şükür şuan Ne Brüksel yollarındayız ne İMF borç batağında çaresiziz. Yine o dizelerde söylediği gibi 
Başını örten ve açanın aynı üniversitede yasaksız, kavgasız kardeşçe eğitim gördüğü hayalinin gerçekleştiği bir Türkiye'de yaşıyoruz çok şükür.

Ama bir sırat köprüsünden geçiyoruz tüm Türkiye olarak... Bizi ayırmaya bölmeye parçalamaya iç savaş çıkarmaya çalışan bir takım zevatlar ve hainler her zamanki gibi yine pusuda ağızlarından akan irinlerle iştahlanarak bekliyorlar...

Ama avuçlarını yalarlar...

Kısacası Merhum Yazıcıoğlu'nun hiçbir hesapsız ve çıkarsız kurduğu Bu güzel hayalin gerçekleşmesinin tüm ülkemiz Gençliğinin ve tüm siyasilerin bir ödevi olması gerektiğini düşünüyoruz...

Peki Yazıcıoğlu'nun bu hayali zaten Türkü , Kürdü , Çerkezi, Lazı,Abazazı,Romanıyla tüm Aziz MİLLET'imizinde hayalinin ta kendisi değilmi ... Bölünmeyi, Dağılmayı ayrılmayı isteyen pkk hainleri ve malum güçler dışında kim istiyor yada isteyebilir.


Milletin Sesi olmak...

Peki bu hayali kaç siyasi parti kaç siyasi lider kurdu ?

Açıkcası Bu hayali gerçekleştirmek için hangi kişi yada kurum SAMİMİYETLE üzerine gider çözüm üretirse biz ordayız.

Bu Yüce Aziz Milletimize kim Güçlü bir TÜRKİYE'yi vaat ediyorsa, Kim Yazıcıoğlu'nun bu hayali için bu yolda çaba sarf ediyorsa ve kim eğerki davasında SAMİMİYSE
 işte bu Millet her zaman oradadır orada olacaktır.  

Sözün özü :
 İşte tüm bu satırlara konu olan değerli şahsiyetler şimdi ne yazıkki yaşamıyorlar. Ama bıraktıkları düşünceleri davaları hep yaşıyor. Çünkü ülkemizin bakası ve milletimizin birliği dirliği adına tüm söylem,eylem ve düşünceleriyle onlar bir halk adamıydılar.

Kaderin cilvesine bakın Ne acı tesadüftür ki şuan Nevşehirli Abdullah Çatlı'da, Muhsin Yazıcıoğlu 'da aramızda yoklar. Allah gani gani Rahmet eylesin ruhunuz şad olsun...


Gelin şimdi bundan 8 yıl öncesine dönelim ve Merhum Yazıcıoğlu'nun  "PKKya karşı Çatlı modeli" haberini yeniden bir hatırlayalım.

 "PKKya karşı Çatlı modeli" 

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan'la görüşüp çok tartışılacak bir öneri yaptı: PKK'ya karşı ASALA dönemindeki Çatlı modelini uygulayalım. 50 kişilik özel tim, gerekirse yurtdışına sızıp hedefi vursun!

AKŞAM |  12 Ekim 2007 Cuma - 10:32

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu’nda, PKK’ya karşı izlenecek yeni stratejiler konuşulurken, istihbarat yeteneği yüksek, sınır ötesine sızarak örgütün lider kadrosunu imha edecek özel terör timlerinin kurulması da gündeme geldi. Teknolojik silahlarla donatılarak, bölgenin fiziki koşullarına göre savaşan özel bir terör timinin oluşturulması, kurulda ağırlıklı görüş olarak ortaya çıktı. Bu konuya daha farklı bir açılımı da Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu getirdi. Yazıcıoğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan ile önceki günkü görüşmesinde, dayanağını çıkarılacak özel bir yasadan alacak 50 kişilik bir birliğin oluşturulmasını ve tam yetkiyle donatılmasını önerdi. ASALA’ya verilen savaşta kullanılan Abdullah Çatlı modelinin legal halini öneren Yazıcıoğlu, “Ama bunun için piyasada suça bulaşmış insanları değil, bilinçle yetiştirilmiş özel yetenekli insanları seçelim. Aksi halde mafya doğar” dedi.ÇİLLER KABUL ETMEMİŞTİYazıcıoğlu, AKŞAM’a yaptığı açıklamada, teröre karşı görüşlerini aktarmak için Başbakan’la görüştüğünü, önerilerini aktardığını anlattı. Yazıcıoğlu, ASALA’da olduğu gibi PKK’yı bitirmek için 50 kişilik bir timin oluşturulmasını isteyerek, “Terör ile mücadele, yanaşık düzen eğitimi almış askerlerle yapılamaz. Özel yasa çıkarılarak, hukuk güvencesi ile tam yetkilendirilmiş özel birlikler oluşturulmalıdır. Bu birlikler, PKK’yı takip, tespit ve enterne etme yetisine sahip olmalı ve inisiyatif kullanabilecek yetkiyle donatılmalıdır” önerisini getirdi. 


LEGAL VIP TİPİ
Çatlı’nın yasal bir pozisyonu olmadığına işaret eden Yazıcıoğlu, görüşlerini şöyle aktardı: “Devlet, özel timinde yer alacak bu kişilere resmi olarak kimliğini verecek, yasal yetkileriyle sınırlarını koyacak. Bu model suiistimale kapalıdır, çünkü legaldir. Terör örgütünün işine gelen yanaşık düzen eğitimi ile Cudi Dağı’nı çevirip başarılı olamazsınız. Çünkü terörist belli bir noktada değil. Bu yüzden 50 kişilik iyi yetiştirilmiş, nerede silah kullanacağını bilen VIP tipi kişilerden oluşacak bir birlik oluşturulmalıdır. Bunların istihbarat kabiliyeti yüksek olacak. ASALA bitti, neden? Çünkü diasporanın yüreğine korku düştüğü için. Aynısı PKK için de yapılmalı. Ele başları yok edilmeli.”CANIMIZIN YANMASI MEŞRU MU?Yazıcıoğlu, bu birliğin yurtdışına da sızması gerektiğini vurgulayarak, “Bu noktada uluslararası hukuka uygunluk kaygısı gündeme gelebilir. Ama terörün bizim canımızı yakması meşru mu?” diye sordu. Yazıcıoğlu, PKK’nın Doğu’da devşirdiği insan kaynaklarının engellenmesi çağrısı yaptı, örgüte karşı istihbarata ağırlık verilmesini önerdi.Tezkere bayram sonrasına kaldıSınır ötesi askeri operasyon için hükümete yetki veren tezkerenin Meclis’e sevki bayram sonrasına kaldı. AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının ardından tezkerenin Meclis’e sevk edilebileceğini söylerken, takvim konusunda yetkinin Başbakan Tayyip Erdoğan’da olduğunu söyledi. Tezkerenin, anayasa değişikliğinin 2. tur görüşmeleri öncesinde okunup oylanabileceği ifade ediliyor. Tezkere için Danışma Kurulu’nun toplanmasına gerek olmadığnı belirten Meclis bürokratları, tezkerenin başkanlığa sunulduğu gün Genel Kurul’da görüşülebileceğini belirtti.


Susurluk’ta biten öykü
Nevşehir’de 1956’da doğdu. 1977’de Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı, 1 yıl sonra Ülkücü Gençlik Derneği genel başkan yardımcılığına seçildi. Bedrettin Cömert’in öldürülmesi, Ankara Bahçelievler’de 7 TİP’linin katledilmesi, Mehmet Ali Ağca’nın hapisten kaçırılması gibi eylemlerle anıldı. 12 Eylül Darbesi’ni izleyen aylarda yurtdışına çıktı. Ağca tarafından gerçekleştirilen Papa Suikastı tertipçilerinden olduğu ileri sürüldü. 1985’de Papa Suikastı davasında tanık olarak konuştu. Türkiye’de Mehmet Özbay sahte kimliğini kullanan Çatlı, İstanbul’da 6 şirkete ortak olmuş ve ticaret hayatına da atılmıştı. Azerbeycan’da düzenlenen ihtilâlin organizasyonunda yer aldığı, Tarık Ümit’in kaçırılıp öldürülmesi olayını düzenlediği, özel harekatçı polislerle birlikte Ömer Lütfü Topal cinayetini gerçekleştirdikleri, Mehmet Ali Yaprak’ı fidye almak için kaçırdığı, devletin çeşitli resmi belgelerinde iddia edildi. 1996’da Balıkesir Susurluk’taki meşhur kazada öldü. 5 Kasım 1996’da Nevşehir’de yapılan cenaze törenine BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da katıldı. Tabutu Türk bayrağına sarıldı.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.