banner461
banner195

Radar Kabusu ...!

Nevşehir Şehir içinde yasal hız limitini BİR kilometre aşana 166,00 TL. para cezası!

Radar Kabusu ...!
12 Nisan 2013 Cuma 14:30

banner143
banner134

 İçişleri Bakanlığının genelgesi ile radarla hız denetimlerinde kullanılan ‘seyyar radar ikaz levhası’ uygulamasına son verilmesi, özellikle şehir içi yollarda sürücülerin kâbusu oldu. Bilindiği gibi şehir içi yollarda yasal hız limitini yüzde on oranında aşan sürücüye para cezası uygulanıyor. Buna göre şehir içinde 56 km hızla giden bir araç sürücüsüne 166,00 TL para cezası kesiliyor.

Nevşehir merkezde bugün Aksaray Caddesi üzerinde ‘seyyar radar ikaz levhası’ olmadan uygulanan radar denetiminde çok sayıda sürücüye yasal hız limitini aştıkları gerekçesiyle asgari 166,00 TL’dan başlayan çeşitli para cezaları uygulandı.

Fibhaber’e açıklamada bulunan bazı sürücüler, şehir merkezinde özellikle Aksaray Caddesi,  Zübeyde Hanım Caddesi, Ali Dirikoç Caddesi, Ürgüp Caddesi gibi ana arterlerde 50 km hız limitinin adeta milimetrik şekilde uygulanmasının, trafik akışını ve güvenliğini rahatlatmak yerine daha da zora ve tehlikeye soktuğunu ileri sürdüler.

Nevşehir’de sinyalizasyon sisteminde “yeşil dalga” uygulamasının olmamasının da getirdiği hantallıkla, özellikle sabah mesai öncesi ve akşam mesai sonrasında trafiğin büyük oranda aksadığı; hız limitine uyan sürücülerin, aslında hem trafiğin normal akışını kilitlediği hem de bu durumun trafikte istenmeyen gerginliklere ve tartışmalara yol açtığı ifade ediliyor.

Bazı vatandaşlar ise yüksek akaryakıt fiyatlarının adeta “pompalı soyguna” dönüştüğünü, radardan dolayı uygulanan para cezalarının da bu işin tuzu biberi olduğunu ifade ediyor.

Anlaşılan o ki, yeni uygulama eleştiri ve tartışmaları da beraberinde getirdi.

Fibhaber-Özel


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Radar Kabusu

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
50 KM - 5 yıl önce
tüm sürücüler anlaşsa ve bir gün 50 kilometreyi milim geçmeseler acaba netice ne olur? çok merak ediyorum.
Avatar
polat - 5 yıl önce
verdiğiniz oylar size ceza olarak geri dönüyo bunlar daha iyi günlerimiz..
Avatar
nail - 5 yıl önce
bu uygulamadan dolayı herkes neden hız limitini aşmadan araba kullanmayı düşünmüyor da aksini düşünüyor.
Avatar
Neden Hız Limiti? - 5 yıl önce
nail, eğer her gün 2000 evler'den hükümet konağına 50 km hızla gidip gelirsen, 50 km hız limitinin ne anlama geldiğini anlarsın. limit insanlar için mi, insanlar limit için mi?
Avatar
mehmet ali - 5 yıl önce @polat
oy ile alakası yok beyefendi herkes limitlere uymak zorunda.allah etmesin 90 km hızla şehiri çinde giderken bir çocuğa çarpsak ne olur sence..lütfen temaşa yapalım...
Avatar
fazlı - 5 yıl önce @mehmet ali
oy ile alakası yok tamam da doksan kilometre hızla da alakası yok.
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
bu bir ahlak meselesidir trafikte yaşanan olumsuzlukları hız limitine bağlayanlar yanılıyorlardır bence. keşke hep beraber en azından bilinçli insanlar 50 km. ileseyir etmekte ısrar etsek trafik ne hal alır görülür.
Avatar
Bahattin - 5 yıl önce
50km hız hız değil bir işkencedir bunu böyle bilinsin ve akıl mantık dışı olduğunu bile bile uygulamaya koyulmasıda sinir bozucu. SABIR DA Bİ YERE KADAR....