banner461
banner195

Ramazan Muslu’dan Nevşehir Hafızlık Kur’an Kurslarına Ziyaret

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Nevşehir'de Hafızlık Kur’an Kurslarına Ziyaret Gerçekleştirdi.

Ramazan Muslu’dan Nevşehir Hafızlık Kur’an Kurslarına Ziyaret
08 Ekim 2018 Pazartesi 14:56

banner143
banner134

Nevşehir İl Müftülüğünün organize ettiği “1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası” programlarına katılmak üzere İlimize gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Kurra Hafız ve Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyesi Fatih Okumuş, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Acıgöl İlçesi Karapınar Kasabası Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Yatılı Erkek ve Kız Hafızlık Kur’an kurslarını, İlimiz Merkezde bulunan Şeyh’ül Kurra Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Yatılı Hafızlık Kur’an kursu ve Üftade Yatılı Kız Kur’an kurslarında incelemelerde bulundular.

Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Yatılı Hafızlık Kur’an kursuna ziyarete gelen heyeti Acıgöl İlçe Müftüsü Tahsin Mutlu, Kurra hafız Fatih Aydın ve öğreticiler ve öğrenciler kapıda karşıladılar. Talebelerle sohbet eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Kur’an Kursunda görev yapan din görevlilerimizin önemli bir görev üstlendiğini belirttikten sonra hepsi de kurra olan öğretici hocalara teşekkür etti. Kur’an kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencilere başarılar diledi ve hepsini tebrik etti. Muslu Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Kuranı okuyacak, ezberleyeceksiniz. Sonra okuduğunuz ayetleri anlayacak ve anladığınızı yaşayacaksınız. Sonra da sizden sonrakilere öğreteceksiniz bundan sonrada iyi bir kul olacaksınız yegane hedefimiz Allah’ın rızası ve iyi bir kul olmak iyi bir insan olmak iyi bir Müslüman olmak olmalıdır”  dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.