banner461
banner195

Rekorlarını Egale mi Yoksa Veda mı Edecek?

Türkiye’nin ve Nevşehir’in tayin rekortmeni Müdürü Veleddin Birsöz, 2014 Yılı ile birlikte Nevşehir’deki görev süresinin de 18. Yılına giriyor.

Rekorlarını Egale mi Yoksa Veda mı Edecek?
01 Ocak 2014 Çarşamba 10:42

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin ve Nevşehir’in tayin rekortmeni Müdürü Veleddin Birsöz, 2014 Yılı ile birlikte Nevşehir’deki görev süresinin de 18. Yılına giriyor.
Geçen 18 Yıllık süre içerisinde Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik değerlerinin nasıl daha fazla tanıtılacağı ya da ilimizde turizme yönelik yapılan yatırımlar konusunda değil de tayinleri ile gündeme gelen İl Kültür ve Turizm Müdürü Veleddin Birsöz, 1996 Yılından bu yana ülkemizde iktidara gelen siyasi partilerin öncelikli hedefi oldu. Ancak hikmeti kendisinde saklı onca hükümetler geldi geçti, o halen Nevşehir’de il kültür ve turizm müdürlüğü makamında oturuyor.

Nevşehir’deki 18. Yılına giren görev süresi içerisinde olduğu gibi turizmle ilgili çalışmalarla ilgili çok gündeme gelemeyen İl Müdürü Veleddin Birsöz, en son Ahiler Kalkınma Ajansının kurul seçimlerinde görüntülendi.

Büyük bir neşe içerisinde kurulu seçimlerinde oy kullanırken fotoğraflanan İl Kültür ve Turizm Müdürü Birsöz için 2014 Yılı yine rekorlarına bir yenisini ekleyerek mi, yoksa Nevşehir’e veda ederek mi geçecek kamuoyu merakla bekliyor. 

1996 yılında Bursa İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığından Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Velettin Birsöz, 18 yıla yakın sürede bakanlık tarafından Nevşehir - Hacıbektaş, Karabük - Safranbolu, Hatay-Cilvegözü sınır kapısı, Kars, Bitlis, Tunceli ve Ankara'ya Kültür ve Turizm Müdürü, Turizm Tanıtma şefi, Araştırma Planlama Kurulu üyeliği gibi görevlendirme ve tayin edilerek gönderildi.

Birsöz her defasında İdare Mahkemesi'nde veya Danıştay 5'inci Daire'de göreve yeniden dönebilmek için dava açtı. Birsöz, açtığı davaları tek tek kazanarak, Nevşehir'deki görevine döndü.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Osman özkan - 4 yıl önce
Diren Velettin daha 18 yıldaha
Nevşehirdesin yalınız yoluklardan
Bizde anlıyalım büyük müdürsün sen
Seni seviyor Nevşehir
Avatar
emekli personel - 4 yıl önce
nevşehir de allahını seven bir kulmu desem bir yetkilimi desem 18 senedir çıkmadı personele kan kusturdu kimsenin sesi çıkmadı yazıklar olsun personele eza cafaa çektirmek bu adamın işi yeter be artık yeter velatdin denen bu adamda ne allah sevgisi varr nede kul sevgisi nede insanlık herkesin dikkatine yeter artık bunu görevden alınızzzz
Avatar
sayın emekli personel - 4 yıl önce @emekli personel
değerli hocam, personele kan kusturdu diyorsun ne yaptın bu konuda? şikayette bulundun mu? eğer şikayet etti isen takip ettin mi? şikayet etti isen ve kapatıldı ise soruşturmacılar hakkında n yaptın? sayın hocam o kadar duyarsız oluyor, sonra ağzınızın dolusu konuşuyorsunuz. lütfen hakkızlık varsa duyarlı olalım. saygılarımla..
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
kültür ve turizim müdürü olarak soruyorum sizlere bu adamın nevşehire ne faydası olmuştur.başbakan gelecek izin alıp kaçıyor kültür bakanı gelecek zamanlama aynı izin alıp kaçıyor.hha yaptığı bir iş var o personele oradan all oraya savurr yaptığı iş buu bitane bu kişi seven personel yoktur
Avatar
orhan- antalya - 4 yıl önce
veleddin abi ! seni yillardir çeşitli turizm fuarlarindan taniyorum ! artık ismin nevşehir ile beraber anılır oldu !seninle uğraşmaktansa senin karizmandan faydalanmanın yollarını aramalı nevşehir !! sabrın sonu selamet !!!
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
sayın müdürüme bir 18 yıl daha aynı şekilde başarılar diliyorum. ben usandım emekli olacağım artık. müdürüm, bir 18 yıl daha yakışır size.
Avatar
kesen - 4 yıl önce
vekkiler utansın
Avatar
vekiller değil - 4 yıl önce @kesen
eğer haksız, hukuksuz uygulamaları varsa, emrinde çalışan memurlar, personeller utansın. haksızlıklara göz yumanlara yazıklar olsun..