banner461
banner195

Rektör Kılıç ‘Kariyer ve Girişimcilik’ Konulu Söyleşide Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından düzenlenen söyleşide öğrencileriyle bir araya geldi.

Rektör Kılıç  ‘Kariyer ve Girişimcilik’ Konulu Söyleşide Öğrencilerle Bir Araya Geldi
20 Ocak 2015 Salı 16:00

banner143
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından düzenlenen söyleşide öğrencileriyle bir araya geldi. Rektör Kılıç, öğrencilerin iyi bir kariyer ve girişimci olabilmeleri için hedeflerini belirleyerek disiplinli bir çalışma içerisinde olmaları tavsiyesinde bulundu.

Ürgüp Kız Teknik ve Meslek Lisesi Girişimcilik ve Eğitimde Kaliteyi Artırma Ekibi tarafından organize edilen ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın konuşmacı olarak yer aldığı söyleşiye; Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, Üniversitemiz Avrupa Birliği Proje Koordinatörü Serkan Başar, okul idarecileri, öğretmenler ve Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı lise son sınıf öğrencileri katıldı.

Üniversitemiz tanıtım filminin gösterimi ile Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın biyografisinin sunumlar eşliğinde katılımcılarla paylaşıldığı söyleşinin açılışını Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı yaptı. Balcı konuşmasında söyleşiye katılımlarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a teşekkürlerini sundu.

Öğrencilere başarılı birer birey olmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Rektörümüz Kılıç, “Hepinizin hayatında bir hedefi ve hayali vardır. Bu hayali gerçekleştirmek ve hedefe ulaşmak için daima disiplinli bir şekilde çalışmanız gerekir. Özellikle şunu belirtmek isterim ki, geleceğinize yönelik atacağınız her adımda daima sevdiğiniz, mutlu olacağınız okulu, bölümü ve mesleği seçin.  Bunun yanı sıra her zaman özgüveniniz olmalı. Bir yerlere gelebilmek ve başarılı olabilmek için ‘Ben bunu yapabilirim, başarabilirim’ gibi düşüncelerle özgüveninizi ortaya çıkarmalısınız” dedi.

Rektörümüz devamında, “Mesleğiniz ve konumunuz ne olursa olsun daima yapabildiğinizin en iyisini yapmaya ve başarmaya çaba gösterin. Küreselleşen dünya ile geleceğe emin adımlar atabilmek için çok çalışmanız gerekiyor. En önemlisi ise bu ortamda en az birkaç yabancı dilinizin de olması gerekiyor. Çünkü başta kendinizi ifade edilmeniz için bu çok önemli. Hayatınızda hem okuyarak, hem de yaşayarak öğreneceğiniz daha çok şey bulunmakta. Bunun için de el, kulak ve göz hafızanızı kullanarak iyi bir gözlemci, iyi bir dinleyici ve iyi bir not alıcı birey olun. Bir şekilde gördüğünüz, duyduğunuz ve not aldığınız bu şeyler karşınıza çıkacaktır” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda öğrencilere başarı dileğinde bulunan Rektörümüz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini niçin tercih etmeleri gerektiğine dair bilgiler verdi.

Söyleşi sonunda Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Öznur Akbulut tarafından Rektörümüze plaket takdim edildi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gazi - 3 yıl önce
sayın hocam. bence rektörlüğü bırakın 10 şubat ta . mhp den 1. sıraya gelin. bak dengeler nasıl değişiyor. saygılar
Avatar
ÇAĞDAŞ - 3 yıl önce @gazi
valladoğru söylüyosun gazi bey sayın rektörümede vekillik yakışır hani.. hemde mhp'den