banner461
banner195

Rektör Kılıç'ın Babası 76'sında bilgisayar öğreniyor

Avanos Halk Eğitim Ve Akşam Sanat Okuluna giden nine ve dedeler, bilgisayar öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ Babası 76 Yaşındaki Emekli Astsubay İbrahim HANÇERLİOĞLU'nun azmi görülmeye değer...

Rektör Kılıç'ın Babası 76'sında bilgisayar öğreniyor
27 Ekim 2015 Salı 17:36

banner143
banner134
Avanos Halk Eğitim Ve Akşam Sanat Okuluna giden nine ve dedeler, bilgisayar öğrenmenin, Okuma Yazma Bilmeyen Bayanlarda Okuyup Yazma  Öğrenmenin  mutluluğunu yaşıyor.

Avanos Halk Eğitim Ve Akşam Sanat Okuluna 23 İhtiyar delikanlı Bilgisayar  4 Okuma Yazma Bilmeyen Bayan’da Okuma Yazma  Kursuna Müracaat ederek eğitimlere katılıyorlar.

2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında Bilgisayar ve Okuma Yazma  kursiyerlerine Pazartesi Salı Günü Sabahtan Öğleye kadar 16 haftalık eğitim ile   emekli katılımcılarına okul heyecanını yaşatıyor. Kurslarla İlgili görüşlerini aldığımız Bilgisayar kursu katılımcılardan 
1944 Doğumlu  71 Yaşındaki Emekli Turizmci Metin TOK ; 2015 yılının Ekim aynın cumhuriyet bayramına yaklaşan günlerde kursa başladık.20 talebenin yarısı bayan yarısı erkek bu kurs tamamen 60 yaş üzeri artık ihtiyar delikanlıların bir kursudur biraz öğretmeni  yormakla beraber başarılı öğretim sürdürüyoruz bilmediklerimizi öğrendiğimizi tekrar ederek pekiştiriyoruz öğretmenimiz genç güzel  bir bayan herkese hak veriyor herkesle  ilgileniyor eğer devamsızlık yapmazsak başarı ile geçeceğimizi tahmin ediyorum herkese başarılar diler yöneticilere teşekkür ederim.

1939 Doğumlu 76 Yaşındaki  Emekli Astsubay Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ Babası İbrahim HANÇERLİOĞLU ;Biz bilgisayarı şu günlerde bilmiyorduk daha doğrusu elimize alıp da hiç bilgisayar kullanmadık bize torunlarda biraz şeyimiz vardır hani torunlar öğretir diye bekledik ama torunlarda dede sen bu işi anlamıyorsun diye bırakıp kaçıyorlar yanımızdan kendi başımıza kaldık bu bilgisayar açılacak kursu duyunca hadi gidelim bakalım nasıl olacak diye ama bu işte biraz yaşlılıkta olunca unutkanlıklarda başladı bizde  biraz maalesef zor öğreneceğiz bu işi ama bütün yardımlara rağmen sağ olsunlar iyi bir öğretmenimiz var bize herhalde bir şeyler öğretip bizi mezun edecekler sağ olsunlar bütün gayemiz evde kendi ufak bilgisayarlarımız yada masaüstü bilgisayarlarda en azından bir gazete okumak istediğim bir şeyi indirebilmek derdimiz bu inşallah bunu da becerirsek bu yaştan sonra herhalde muhasebecilik  yapacak halimiz yok teşekkür ederim sağ olsun yönetime de hoca hanıma da herhalde bizi istediğimiz gibi yetiştireceklerdir sağ olsunlar teşekkürler.

 

1960 Doğumlu 55 Yaşındaki Kadriye TOPUZ ;Halk eğitime böyle bir kurs açtığı için teşekkür ederiz ben bilgisayarı hiç bilmiyordum müracaat ettim böyle bir kurs açıldı çok memnun oldum hocamızın sayesinde inşallah bu kursu bitireceğiz bizde öğreneceğiz bilgisayarı.

Avanos Halk Eğitim Ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mustafa GÜRBÜZ

Avanos halk eğitim merkezi olarak  2015 2016 eğitim öğretim yılında halk eğitim olarak kurslarımız son hız devam etmekte bir çok kursumuz başladı başlayacak kurslarımız var biz Avanos’ta toplumda her kesime her alanda insanlara sosyal alanda kültürel alanda mesleki alanda bilgi ve becerilerini geliştirici kurslarımızı açmaya devam ediyoruz şu an emeklilerimize yönelik yaşlılarımıza öncelik mesleki edinmeye yönelik kurslarımız devam etmekte bilhassa emeklilerimize yönelik kurslar da çok ilgi ve alaka görüyoruz bilgisayar kursumuzu öğrenmeye  çalışan çok sayıda emekli grubumuz var insanların ihtiyaç ve isteklerine göre  her alanda kurs alanda açmaya onların hizmetinde olmaya gayret ediyoruz özen gösteriyoruz başarılı olacağımıza da eminiz  dedi.

Kızılırmak Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.