banner461
banner195

Rektör Kılıç’ın “Mevlid Kandili” Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Rektör Kılıç’ın “Mevlid Kandili” Mesajı
02 Ocak 2015 Cuma 13:03

banner143
banner134

 "İnsanlığa büyük bir lütuf ve âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberler Serveri Hz. Muhammed’in dünyaya teşrif ettikleri mübarek gece olan ‘Mevlid Kandili’ ni idrak etmenin, ebedi huzur ve saadetini yaşıyoruz.Mübarek veladetinin üzerinden geçen bunca asra rağmen, Rahmet Elçisi’nin pirüpak yaşamında, ferdi ve içtimai hayatımıza ışık tutacak mükemmel emsaller bulabiliriz.


O’nun hayatı; istikametin, erdemin, şefkat ve merhametin nâ-mahdud boyutları, doğru ile yanlışı birbirinden ayıran miyarıyla bizleri nurlandırırken, mukaddes sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve insanlığı algılama şekliyle de bütün bir kâinat için ‘mutlak rehber’ mesabesinde yer almaktadır.


Daha iyi idrak edilmesine ve emsal hayatının tatbik edilmesine en fazla muhtaç olduğumuz bugünlerde, sevgili Peygamberimizin tüm beşeriyete ulaştırdığı kutsi ve ulvi mesajlarına samimi bir şekilde tesahup edilmesini temenni eder, Nevşehirli hemşerilerimin ve İslam Âleminin “Mevlid Kandili’ ni en samimi duygularımla tebrik ederim.”Nevşehir HBV Üniversitesi Rektörü
                                                                                     Prof.Dr.Filiz KILIÇ    

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.