banner461
banner195

Rektörümüz JAKEM Komutanlığında Engelli Çocukların Sevincine Ortak Oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ile Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) tarafından engelli çocukların tedavileri, rehabilitasyonları ve çocukların sosyal aktivitelerinin artırılması amacıyla ‘Engelli Çocuklara Hayvanlarla Etkileşim Sağlayarak Tedavilerine Katkı Sağlanması Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Rektörümüz JAKEM Komutanlığında Engelli Çocukların Sevincine Ortak Oldu
21 Kasım 2014 Cuma 17:55

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ile Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) tarafından engelli çocukların tedavileri, rehabilitasyonları ve çocukların sosyal aktivitelerinin artırılması amacıyla ‘Engelli Çocuklara Hayvanlarla Etkileşim Sağlayarak Tedavilerine Katkı Sağlanması Projesi’ kapsamında  gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanı Jandarma Albay Şemsiddin Çetin, Nevşehir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Uzmanlar eşliğinde JAKEM Komutanlığına ait eğitimli at ve köpeklerle duygusal, davranışsal, psikolojik ve fiziksel eğitim alan engelli çocuklarla ve aileleriyle bir araya gelen Rektörümüz kendileriyle ilgilendi.  

Rektörümüz ve katılımcılar daha sonra uzmanlar eşliğinde atlara binen engelli çocukların sevinçlerine ortak oldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirli - 4 yıl önce
Cok guzel bir davranis
Avatar
DUYARLI - 4 yıl önce
eğer geli̇p fotoğraf çekti̇rmekse bu çocuklara destek geli̇n hep bi̇rli̇kte fotoğraf çekti̇reli̇m bu engelli̇ çocuklarin engelleri̇ yok olsun. bakin si̇z değerli̇ hemşehri̇leri̇m vazgeçi̇n bu sevdadan. artik somut adim atin. askeri̇n si̇ze vereceği̇ destek kisitli. bi̇r tane hayirsever yok mu aranizda böyle bi̇r tesi̇si̇ kurup bu çocuklara günün her saati̇nde eği̇ti̇m veri̇lsi̇n. yok tabi̇ öyle hayirsever. paraya para katacak ya böyle i̇şe ne gerek var. ai̇leleler her gün i̇sti̇yorlarmiş bu eği̇ti̇mi̇ haftada bi̇r gün deği̇l. o zaman sayin para babalarin ve veki̇llere di̇yorum ki̇ memelekete bu hi̇zmeti̇ geti̇ri̇n.