banner461
banner195

Resmi Belgelere Göre Yetkili Sendika TES

Kamu çalışanları sendikalarının üye sayılarına göre yetki belirlenmesi çalışmalarının sonuçlanmasının ardından Nevşehir’de yetkili sendika olduğunu açıklayan Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Bir-Sen’i gerçek dışı açıklama yapmakla suçladı.

Resmi Belgelere Göre Yetkili Sendika TES
04 Haziran 2014 Çarşamba 16:44

banner143
banner134

 -RESMİ BELGELERE GÖRE YETKİLİ SENDİKA TES

 

Kamu çalışanları sendikalarının üye sayılarına göre yetki belirlenmesi çalışmalarının sonuçlanmasının ardından Nevşehir’de yetkili sendika olduğunu açıklayan Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Bir-Sen’i gerçek dışı açıklama yapmakla suçladı.

 

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur; “Milli Eğitim Bakanlığı ve Nevşehir Üniversitesi ile sendikalar arasında imzalanan yetki tutanaklarına göre Nevşehir’de yetkili sendika Türk Eğitim-Sen’dir. Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nde imzalanan mutabakat metnine göre Türk Eğitim-Sen’in üye sayısı bin 574, Eğitim-Bir-Sen’in üye sayısı bin 498’dir. Yine Nevşehir Üniversitesi’nde imzalanan mutabakat metnine göre Türk Eğitim-Sen’in üye sayısı 289, Eğitim-Bir-Sen’in üye sayısı 27’dir” dedi.

 

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir’in basında yer alan ‘Nevşehir’in yüzde ellisinden fazlasını Eğitim-Bir-Sen kazandı’ açıklamasını sert bir dille eleştiren Uğur; “Kendilerinin de altına imza attığı mutabakat metinlerine göre Eğitim-Bir-Sen yıllardır olduğu gibi bu yıl da yetkiyi kazanamamış ama başarısızlıklarını aymazlığa vurmuştur. Eğitim çalışanları tarafından, başarısızlığını istifa ederek kabul etmesi beklenen bir eğitimcinin kamuoyuna ve basın mensuplarına yalan beyanatlar vermesinden biz eğitimciler utanç duyuyoruz. Ayrıca birileri malum sendika başkanına kendi görev yaptığı okulda bile yetkiyi kazanamadığını hatırlatmalıdır” dedi.

 

Başarının takdir edilmesi kültürünün birileri tarafından kazanılması gerektiğini de belirten Mustafa Uğur, basın toplantısı sonunda imzalanan mutabakat metinlerini de basın mensupları ile paylaştı. Mutabakat metinlerine göre Nevşehir’de yetkili sendikanın Türk Eğitim-Sen olduğu kesinleşti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tebrikler - 4 yıl önce
MHP 55.hükümetteyken,ekonomik kriz oldu,ABD 'sen Kemal Derviş'i getirdiler,memura 10 TL artış yaptılar,o günleri unutmadık.Şimdi AKP farkını yanlışlarının yanında bir çok güzelliği ile yaşıyoruz.Zaten kimseye söz düşürmeden Türk Milleti herkesin hakkını avucuna koyuyor.
Avatar
münir - 4 yıl önce
mustafa uğur markası mustafa uğur kalitesi ve mustafa uğur başarısı diye buna denir. helal olsun başkanıma da sendikama da. yıkılmayan tek kale türk eğitim sen