banner461
banner195

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu

İstanbul'da devlet ihalelerinde yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla aralarında tanınmış işadamlarının da olduğu çok kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki kişi sayısının 18 olduğu öğrenildi. Ankara'da da bazı isimlerin de gözaltına alındı.

 Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu
17 Aralık 2013 Salı 10:56

banner143
banner134

Ünlü işadamları ve çok sayıda kişiye rüşvet gözaltısı...

 Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu, Mali Polis tarafından yönetiliyor. Devlete ait ihalelere rüşvet karıştırmak ve yolsuzluk yapmaktan dolayı çok sayıda işadamı gözaltına alındı.Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar emniyete götürülüyor.

 

Sabahın erken saatlerinde yapılan operasyonla adreslere giden polis, kamuoyunun yakından tadığını isimleri gözaltına alındı.

 

Operasyon düzenlenen işadamları arasında Ali Ağaoğlu'nun da bulunduğu belirtiliyor. Gözaltına alınan isimler arasında sanatçı Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab'ın da olduğu öğrenildi.

OPERASYONU ZEKERİYA ÖZ YÖNETİYOR

Bu sabah düzenlenen operasyonu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor. Soruşturmanın başında Zekeriya Öz ve Celal Kara var.Hasan Rahvalı: Ali Ağaoğlu'nun bilgisine başvurulacakİstanbul'daki yolsuzluk operasyonu kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bulunan iş adamı Ali Ağaoğlu ile ilgili açıklama geldi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı, Ali Ağaoğlu'nun gözaltında olmadığını, sadece bilgisine başvurulacağını söylediGözaltındaki isimlerin evlerinde aramalar yapılıyor.

 

İşadamlarının TOKİ ihalesinde rüşvet verdikleri iddiasıyla bir yıldan bu yana takip edildikleri belirtiliyor.Operasyonun diğer illere de sıçrayacağı, gözaltı sayısının artacağı bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Âlimi - 4 yıl önce
Peygamberimiz s.a.v. in dediğini hep birlikte tekrarlayalım: rüşvet alan da veren de mel'un dur.