banner461
banner195

Salaş , Aksaray Tarım Ve Hayvancılık Fuarına Katıldı

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş Aksaray da açılan Tarım Ve Hayvancılık Fuarına Katıldı...

Salaş , Aksaray Tarım Ve Hayvancılık Fuarına Katıldı
13 Mart 2015 Cuma 13:45

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş Aksaray da açılan Tarım Ve Hayvancılık Fuarına Katıldı... Fuara Başkan Salaş'la birlikte Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen de yer aldılar.

Aksaray'da Ziraat Odası Başkanlığı tarafından bu yıl 2'incisi düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarını değerlendiren Borsa Başkanı İbrahim Salaş, Bu ziyarette son yıllarda gelişen teknolojiyi ve makineleşmeyi inceleyip bizzat  kullanım alanlarını, faydalarını ve değerlerini gördük.

Hakikaten çok verimli bir ziyaret oldu. Fuarın en önemli özelliği tarım ve hayvancılık sektöründeki son teknolojik gelişimi inceleme şansı yakaladık. Açıkcası bu fuarla "Tarım ve hayvancık adına görülmesi gereken bütün değerleri, teknolojiyi makineleşmeyi ve hayvancılıktaki et, süt verimi çok yüksek ırkları tanıma fırsatı bulduk" ifadelerine yer verdi.

Fuarın yanı sıra katılım sağlayan tarım ve hayvancılık firmalarını da inceleme fırsatı bulduğunu belirten Salaş, bu tür Fuarların üreticilerimize de ciddi anlamda katkı vereceğine inanıyoruz dedi.

Aksaray Pazar Pazarı’nda açılışı yapılan fuara, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Kadir Karatay, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Bekir Kayan, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş,Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş,  Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen ile daire müdürleri ve çok sayıda çiftçi katıldı. 

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’ın açılış konuşmasını yaptığı fuarda açılışında sırasıyla Hamit Özkök, Mahmut Aktürk, Ahmet Koçaş, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ve Vali Şeref Ataklı birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak katılımcılara çeşitli hediyeler verdi. 2. Aksaray Tarım ve Hayvancılık Teknoloji Fuarı’nın açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Açılışın ardından katılımcılar firmaların standını ziyaret ettiler. Tarım ve Hayvancılık Teknoloji Fuarı 3 gün açık kalacak.
     

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.