banner461
banner195

Sanayi İşletmelerine Yıllık İşletme Cetveli Hatırlatması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Nevşehir İl Müdürü Seyfullah Duran, sanayi işletmelerinin 2015 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı “Yıllık İşletme Cetvelleri”ni, 30 Nisan 2016 tarihi mesai bitimine kadar vermesi gerektiğini açıkladı.

Sanayi İşletmelerine Yıllık İşletme Cetveli Hatırlatması
17 Ağustos 2016 Çarşamba 15:06

banner143
banner134
Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Sanayi İşletmelerine önemli uyarı geldi.

Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre: "Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2016 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı Yıllık İşletme cetveli’nin en geç 30 Nisan 2017 tarihi mesai bitimine kadar  verilmesi gerekmektedir."

YILLIK İŞLETME CETVELİ VERİLMESİ:
 
6948 sayılı Sanayi Sicil kanunu gereği Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2016 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı Yıllık İşletme cetveli’nin en geç 30 Nisan 2017 tarihi mesai bitimine kadar Kanunun 8 inci maddesi gereği sanayi işletmesi sahibi hakiki şahıs ise bunlar veya var ise işletme müdürleri, hükmü şahıs olduğu takdirde işletme müdürleri tarafından aşağıda belirtildiği şekilde verilmesi gerekmektedir.
 
Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden temin edilecekleri veya Bakanlığın wep sayfası  www.sanayi.gov.tr Hizmetleri Üretici ve Sanayiciler – Sanayi Sicil Belgesi Hizmetleri Sanayi Sicil Belgesi nasıl alınır sayfasında Dosyalar bölümünde yer alan, Yıllık İşletme Cetveli SANSİCB formu doldurularak bir dilekçe ekinde Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne verilir.
Veya,
2-Bakanlığın Wep Sayfası (sanayi.gov.tr) ‘‘e – hizmetleri ’’ başlığı altında bulunan ‘‘Yıllık İşletme Cetvelleri İşletmeleri ’’ linki kullanılarak Yıllık İşletme Cetveli bilgileri elektronik ortamda girilir.
 
SANAYİ SİCİL BELGESİ VİZESİ:
Sanayi Sicil Belgesi Veriliş tarihi itibariyle iki yılda bir vize edilmektedir. Sanayi İşletmeleri; Kamu Kurum ve Kuruluşlar ile olan ilişkilerinde (sanayi aboneliğinden elektrik kullanma,KDV iadesi gibi) sorun yaşamamaları için Sanayi Sicil Belgesi’nin süresi içinde Vize yapılması konusunda, gerekli dikkati göstermelidir.
6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 11. maddesine göre istenen malumatı hakikate aykırı olarak yanlış beyanda bulunanlar hakkında idari yaptırım kararı uygulanır.
 
SANAYİ İŞLETMELERİNİN BİLDİRİM YÜKÜMLÜLÜĞÜ
 
6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 4 üncü maddesi gereği verilen beyannamelerde meydana gelen değişlikleri (unvan,adres değişikliği, veya ilavesi gibi) kapanma durumunda 1 (bir) ay, Üretim faaliyetine geçme durumunda2(iki) aylık süre içerisinde Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir.Yukarıda sayılan bildirimleri zamanında yapmayanlar hakkında idari işlemler uygulanır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.