banner461
banner195

Savaş Benli Neden Aday Adayı Olduğunu Açıkladı

Siyaset kulislerinde Nevşehir'in bu çok kutuplu siyasetini birleştirecek bir kişi olarak gösterilen Ak Parti Nevşehir Belediye Başkan Aday Adayı Savaş Benli Neden Aday adayı olduğunu ilk kez FİB Haber Merkezimize açıkladı...

Savaş Benli Neden Aday Adayı Olduğunu Açıkladı
25 Kasım 2013 Pazartesi 19:45

banner143
banner134

Neden Aday Adayı Oldum?
16 Yıldır memleketim Nevşehir'i ülkemizin çeşitli şehirlerinde yüz akıyla temsil etmenin gururuyla,hem memleketime olan gönül borcumu ödemek,hem de bürokraside edindiğim tecrübelerimle,doğup büyüdüğüm topraklarda milletime Hizmetkar olmak adına gururla ve onurla sürdürdüğüm Maliye Bakanlığı Milli Emlak Müdürlüğü görevimden istifa ederek Nevşehir Merkez Belediye Başkan Adaylığına müracaatımı yapmış bulunuyorum.

Mevcut Belediye yönetimimizin şehrimize kattığı olağanüstü hizmetlere yeniliklerini katmayı şehrimizi daha yaşanır bir hale getirmek için bütün İMKANSIZLIKLARI zorlamayı,herkese aynı uzaklıkta değil aynı yakınlıkta durmayı tarafsızlığı birliği bir olmayı kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız.

Ülkemizi ve şehrimizi 2023 hedeflerine ulaştıracak 30 Mart 2014 yerel seçimlerine katılmak ve muzaffer olabilmek için çıktığımız bu yolda ihtiyaç duyduğumuz tek şey sevgili hemşerilerimin duaları olacaktır.

   Savaş BENLİ
AK Parti Nevşehir
Belediye Başkan Aday AdayıSavaş BENLİ Kimdir?
10/05/1977  de  Nevşehir’de doğdum.İlk Öğretim  ve lise eğitimimi Nevşehir’de tamamladıktan sonra  1994 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi  Kamu Yönetimi bölümünü kazandım.1998 yılında mezun olarak aynı yıl Maliye Bakanlığında memuriyete başladım.Sırasıyla Kırşehir,Yozgat,Rize ve Konya illerinde memur,müdür yardımcısı,uzman ve müdür kadrolarında görev yaptım.Halen Konya Defterdarlığında İl Milli Emlak Müdürü olarak  görev yapmakta iken 30/10/2013 tarihi itibariyle 30 Mart 2014 yerel  seçimlerine katılmak üzere Ak Parti Nevşehir Belediye Başkan adaylığı için istifa ettim.Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi dalında yüksek lisans yapmaktayım.İngilizce bilmekteyim Ahmet ve Zeynep isminde iki çocuk sahibiyim.Eşim 1999 yılı Konya Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu olup Milli eğitim bakanlığı bünyesinde Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 5 yıl önce
aferin kardeşim. cesaretinden dolayı tebrikler. i̇nşaallah altında başka beklentin yoktur. herzaman söylüyorum. tüm adaylarımız bizim zenginliğimizdir.
Avatar
Yaşar Keskin - 5 yıl önce
Hakkında hayırlısı olsun.
Layıkı ile hizmette başarılı olacağına inancız tamdır.
Avatar
üstad veli - 4 yıl önce
Araştırdığım kadarıyla vizyonunuz ve misyonunuz oldukça iyi, nevşehir için hayırlı iseniz rabbim nasip etsin.