banner461
banner195

Seçim Öncesi Nevşehir İlçelerinde Son Durum

Nevşehir’de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimlerde mevcut belediye başkanlarının büyük bir bölümü yeniden seçilebilmenin gayreti içerisinde olacak.

Seçim Öncesi Nevşehir İlçelerinde Son Durum
11 Aralık 2013 Çarşamba 12:03

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimlerde mevcut belediye başkanlarının büyük bir bölümü yeniden seçilebilmenin gayreti içerisinde olacak.2 Belediyesi düşecek olan Acıgöl ilçesinde ise Karapınar Belediye Başkanı Mustafa Tiftik ile Tatlarin Belediye Başkanı Hilmi Biltekin’in de yeni dönemde adaylıkları hemen hemen kesin gibi. Biltekin’in Anavatan Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin ardından bu kez Ak Parti saflarına katılabileceği ise konuşulmaya devam ediyor.

5 Belediyesi kapanacak olan Avanos ilçesinde ise Çalış Belediye Başkanı Alparslan Özer, Özkonak Belediye Başkanı Osman Kutay’ın da yeni dönemde belediye başkanlığına aday olmaları kesin gibi.

2 Belediyesinden biri olan Suvermez Belediyesini kaybedecek olan Derinkuyu ilçesinde, AK Parti Gurup toplantısında bizzat Başbakan Erdoğan tarafından rozeti takılarak AK Parti yuvasına yeniden dönüş yapan  Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’da kasabalı vatandaşların büyük sevgi saygı ve teveccühlerini kazanmış en rahat Belediye görünümünde.

İlçeye bağlı Abuşağı, Gümüşkent, Karacaşar, Tuzköy ve Ovaören belediyeleri kapatılacak olan Gülşehir’de, Kalecik, Karahasanlı, Karasenir ve Kanlıca belediyeleri kapatılacak olan Kozaklı ilçesinde ve yine Karaburna ve Kızılağıl belediyeleri kapatılacak olan Hacıbektaş ilçesinde ilçe merkezleri haricinde seçim heyecanı yaşanmayacak.

Öte yandan Mustafapaşa ve Başdere belediyeleri kapatılacak olan Ürgüp ilçesinde Ortahisar belediye başkanı Ali İhsan Özendi’ de diğer belediye başkanları gibi bir dönem daha başkanlık mazbatasını elinde tutabilmenin çabasını verecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
seçmen - 4 yıl önce
bir an önce açıklansında adaylar çalışmalarına başlasın. diger partiler açıklıyor yol almaya başladılar. akkadroda başlasın
Avatar
akil adam - 4 yıl önce
seçmen cepheleşmeye başladı bir an önce açıklansın. aday adayları vatandaşı gazlıyor bel altı vuruluyor.15 ine bitirin sayın yetkililerrr
Avatar
yazıhüyük - 4 yıl önce
yazıhüyük bu sefer ülkücülerin inşallah
Avatar
SAHİPSİZ YAZIHÖYÜK - 4 yıl önce
cengiz cavdar bu sefer osmanli tokatini yazihöyükte allahin izniyle yiyecektir.bir oraya bir buraya gidmeyi de görecektir.