banner461
banner195

Sedat Peker Meydan Okudu

Sedat Peker dün Çağlayan Adliyesi’nde DHKP-C'li teröristler tarafından şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz için açıklama yaptı.

Sedat Peker Meydan Okudu
01 Nisan 2015 Çarşamba 22:33

banner143
banner134
 Sedat Peker, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilmesine ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Peker, daha önce kendisinin DHKP-C ile bir sorun yaşadığını belirttiği açıklamasında, "Hatırlarsanız bu örgütle geçmiş zamanda kamuoyuna da yansıyan bir şekilde sorun yaşamıştım. Kendilerine çeşitli eleştiriler yönelterek, kısaca çapsızsınız demiştim. Sizin çapınız profesyonellere değil, masa başında iş yapan normal vatandaşlara yeter demiştim." dedi.

MHP, CHP, PKK VE DHKP-C AYNI NOKTADA

Sedat Peker yaptığı açıklamada İç Güvenlik Paketi'ne de değinerek, "Benim halen daha anlamakta zorlandığım terör örgütlerinin şımarıklığını hiç değilse biraz olsun normale indirgeyecek kanunların, mecliste çıkarılmak istenmesi karşısında ( İç güvenlik paketi ) MHP’nin, CHP’nin, Pkk ve DHKP-C ile aynı noktaya gelmesidir." dedi.

SEDAT PEKER'İN AÇIKLAMASININ TAMAMI

Sedat Peker'in konuya ilişkin açıklamasının tamamında şunlar dile getirildi;

"Bugün Dhkp-c örgütü tarafından şehit edilen savcımız cennetmekan Sayın Mehmet Selim Kiraz’a, YÜCE ALLAH’tan rahmet diliyor, kalanlarına ise başsağlığı dileyerek, üzüntülerini paylaşıyorum.

ÇAPSIZSINIZ

Hatırlarsanız bu örgütle geçmiş zamanda kamuoyuna da yansıyan bir şekilde sorun yaşamıştım. Kendilerine çeşitli eleştiriler yönelterek, kısaca çapsızsınız demiştim. Sizin çapınız profesyonellere değil, masa başında iş yapan normal vatandaşlara yeter demiştim.

Yine aynısını yaptılar. Hayatı boyunca hiçbir çatışmaya girmemiş, masa başında görev yapmasının haricinde şiddetle hiçbir işi olmamış, bir vatan evladına saldırı düzenleyerek, yine bu eylemleriyle de gururlandılar. Dostlarım bu dünyada herkes kendi kalibresi kadar değer taşır ve de kalibresi kadar adamdır. Onlar açısından düşününce belki de bu bile bir rütbedir, bir kazanımdır.

MHP, CHP, PKK, DHKP-C

Benim halen daha anlamakta zorlandığım terör örgütlerinin şımarıklığını hiç değilse biraz olsun normale indirgeyecek kanunların, mecliste çıkarılmak istenmesi karşısında ( İç Güvenlik Paketi ) MHP’nin, CHP’nin, PKK ve DHKP-C ile aynı noktaya gelmesidir.

Hata yapmak bence çorabın bir yerden sökülmesi gibi bir şey herhalde… Çünkü bunun hemen akabinde MHP üst yönetiminden Balyoz ve Ergenekon’un darbe teşebbüsü olduğu yönünde açıklamalar geldi. Ancak iki gün sonra yargının verdiği cevap ortadadır. Tüm sanıklar beraat etmiştir( Hatalı kararlar bir kere alınmaya başlandığı zaman demek ki devamlı birbiri ardına gelmeye devam edecektir. ).

PARALEL YAPI'NIN ADAYLARI

Paralel yapının adaylarının aday yapılması partiye çok fazla zarar verir. Puanlarında değil yükselme mutlaka azalma olur. Buna dikkat edilmesi gerekir, dediğimde önce buna tepki gösterenler herhalde sonra bu dediğimi normal bulmuş olacaklar ki paralel yapının adaylarını sıralamaya koymadılar. Ancak onlardan nasıl bir medet umuluyorsa hiç değilse merkez kararda dört koltuk onlara vererek, paralel yapının da gönlünü alalım diye düşündüler.

Daha önce de söyledim, tekrarda söylüyorum. Bu davanın sembol isimlerinden, emektar isimlerinden esirgenen ünvanlar halkta hiçbir karşılığı olmayan kişilere fütursuzca dağıtılmamalıdır. Eğer dağıtılırsa sonu gerçekten yine hüsran olacaktır.

ŞEHİT SAVCI OLAYI VE MHP

Şehit savcı olayını bile MHP’ye bağladığımı düşünen bazıları yine bana kızmak için bahane üretebilirler. Ancak unuttukları bir tek şu var. Cennetmekan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ döneminde 18 civarında milletvekilimiz vardı. Ancak en az iktidar partisi kadar bir ağırlık söz konusuydu. Terör örgütleri bir eylem yapacakları zaman mutlaka MHP’nin tepkisini hesap ederlerdi.

Şimdi Genelkurmay’a darbeci diyen, paralelcileri merkez yürütmeye alan, iç güvenlik yasasına CHP, Pkk, Dhkp-c ile beraber karşı çıkan bir MHP haline dönüldü. Sedat Peker’den Ozan ARİF’ten hayali düşmanlar yaratan (ve daha nice milliyetçilerden) bir yapı acaba daha ne kadar insanları kandırabilir.

Hayali anketlerle %20 oy alınacağı söylemlerinin gerçek olmadığını hepimiz biliyoruz. Ayın 7’sinde de tüm Türkiye görecek. Rüyadan erken uyandırmak görevi bu seferde bana düşmüş olsun. Sokakta ki insanlar farklı şeyler söylüyor. Hayali anketlerin söylediğinin bir değerinin olmadığı 8 Haziran’da ortaya çıkacaktır.

ŞEFKAT ÇETİN VE AVANESİ

Şefkat Çetin ve avanesi bir an önce gönderilmeli ve gerçek dava adamları partiye davet edilmelidir. Güçlü bir MHP’nin bu ülkedeki terör örgütlerine vereceği korku hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar önemlidir ve bizim Şefkat Çetin ve avanesine inat, bir gün güçlü MHP’yi kuracak insanlara var gücümüzle hizmet etmeye sözümüz vardır ve sözümüz halen daha geçerlidir."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ak partili - 3 yıl önce
O dediğin mhp yi getir oy vermessem namerdim. ...Yiğit peker söylediklerine aynen katılıyorum
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Doğru Söyleyeni Dokuz Köydeden Kovarlarmış. Mhp liler kendinize gelin ne oluyor bu adam ne diyor bi düşünün
Avatar
ulkucu - 3 yıl önce
Bu adama icerden cikinca biseyler oldu alistira alistira 7 haziran gelmeden oylar akp ye dicek . Ulku ocaklarinin bu adami sevmemisinde bi durum wardi sanirm bi oyun icinde sedat peker ...
Avatar
50 - 3 yıl önce
Mhp nin karsi ciktigi maddeler farkli, hdp nin istemedikleri farkli maddeler. bunu bilmeden, agzini ballandira ballandira konusan mhp den atilmislara inanmak ta bize yakismaz.
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Mhp yle bdp nin karşı çıktığı madde ler aynı sadece bonzaiye maddesine destek verdi halkı ve kendini kandırma 50 rumuz lu şahıs
Avatar
vatan - 3 yıl önce
Vatana Hainlik yapılıyorsa dik durup düşmana göğüs germek varken siyaset yapmak ahmaklıktır. Sedat peker in doğrusunu kabul edip egoya kapılmayın. Vatan hainleri ne karşı bir olalım
Avatar
senin - 3 yıl önce
m.h.p yi ve ülkücüleri ağzına lacak çapın varmı? senin ne olduğunu herkes anlıyor küçülüyorsun, bozkurt ken sana söylemeye dilim varmıyor ne olmaya başladığını millet anlıyor. sen vermessen ne olur versen ne olur sen ve yanında beslediğin 60 oy akp ye gider ama akp nin sonu da geldi ordan gelen binlerce oya bak. çapsız adamlar çaptan bahsetmeye başlamış hayret
Avatar
o dediğin - 3 yıl önce @ak partili
m.h.p hangisi kardeş başka mhp varda bizmi bilmiyoruz. bırakın bu ayakları ruhunu satanların oyuna ihtiyacı yok m.h.p nin bugün ona satar, yarın sana satar, anap, dyp, akp gezer sonrada m.h.p den bahseder bırakın bu ayakları o zaman gelin hep birlikte eski m.hp. neyse onu kuralım orda burda kıvırıpta eski m.h.p yeni m.h.p zırvası yapmayın