banner461
banner195

Sedat Peker Nevşehir Ziyaretini Değerlendirdi

Sedat Peker Abdullah Çatlı'nın vefatının 18.Yıl dönümü için geldiği Nevşehir Ziyaretini ilişkin çok çarpıcı Değerlendirmelerde bulundu;- Cennetmekân Abdullah Çatlı'yı anma etkinlikleri için Nevşehir iline yaptığım ziyaretten bahsetmek istiyorum. Aynı paylaşımımın içerisinde eğer vakit bulabilirsem, bu etkinliklere katılmamızla ilgili MHP üst yönetiminin yaptırdığı açıklamayı da yorumlamak istiyorum....

Sedat Peker Nevşehir Ziyaretini Değerlendirdi
13 Kasım 2014 Perşembe 10:18

banner143
Sedat Peker Nevşehir'e Geldi
İlgili Galeriye Git
banner134
Sedat Peker Abdullah Çatlı'nın vefatının 18.Yıl dönümü için geldiği Nevşehir Ziyaretini ilişkin çok çarpıcı Değerlendirmelerde bulundu; İşte Peker'den o açıklama:

 Kıymetli Dostlarım,

Bugünkü paylaşımımda Cennetmekân Abdullah Çatlı'yı anma etkinlikleri için Nevşehir iline yaptığım ziyaretten bahsetmek istiyorum. Aynı paylaşımımın içerisinde eğer vakit bulabilirsem, bu etkinliklere katılmamızla ilgili MHP üst yönetiminin yaptırdığı açıklamayı da yorumlamak istiyorum.

Ayrıca Hakan Türk'ün yazmış olduğu "Sedat Peker'in Gerçek Hayatı" isimli kitap satışa sunulmuştur. Kitapevlerinde bulamayanlar, herhangi bir sebeple internet üzerinden kredi kartı kullanarak, satın almak istemeyenler http://www.kitapsepeti.com sitesinden kapıda ödemeli olarak sipariş verebilirler.

Kıymetli Dostlarım, anma etkinliklerinde Çatlı ailesinin misafirperverliğine ve hassasiyetlerine söyleyebileceğim tek şey minnettar olduğumdur. Bir insan ancak bu kadar iyi ağırlanabilir. Hem kendimin hem orada bulunan binlerce arkadaşımın da ortak görüşü budur.

Gökçen Çatlı Hanımefendi ile şu konuda bir istişare de bulunmuştuk; Herhangi bir siyasi partinin lehinde veya aleyhinde konuşmayıp, sadece Cennetmekân Abdullah Abi'nin dualarımızla ruhunu onurlandırmak gayretinde olacaktık.

MHP'nin üst yönetiminin, Cennetmekân Abdullah Çatlı'nın isminin ağırlığının altında ezilmekten kurtulmak için anma etkinliklerine iştirak etmeyerek, Abdullah Abi'nin ismini, unutturmak gayretinde olduklarını biliyorduk. Ancak unuttukları bir şey vardı. Türk-İslam davasına hizmet etmiş dava adamlarını unutturmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğiydi. İsimleri kimse tarafından bilinmeyen, Nihal Atsız Hoca'nın marşlarında tarif ettiği bu davaya gönül vermiş adsız kahramanlar, Türkiye'nin her coğrafyasından gelerek vefalarını gösterdiler. Şartlar bu kadar uygun olduğu halde Gökçen Hanım'la olan istişaremize sadık kalıp, MHP üst yönetiminin vefasızlığına hiç değinmedim.

Ancak strateji üretme yeteneğinden yoksun olan MHP üst yönetimi, anma etkinliklerine katılan on binlerce kişinin, Ülkücü olmadığını belirten bir açıklamayı aceleyle yaptırmışlardır.

Onlara kalsa Türk-İslam davasının efsane isimlerini bünyesinde barındıran, Büyük Birlik Partililer Ülkücü değil, Cennetmekân Abdullah Çatlı'nın anma etkinliklerine katılanlar milliyetçi değil, kendini milliyetçi-muhafazakâr olarak adleden insanların, yüzde yetmişi (30'u MHP'ye oy veriyor) AK Parti'ye oy veriyor MHP üst yönetimine göre onların hiçbir tanesi de Ülkücü değil.

Bizim gençliğimizin ilk yıllarında,MHP kapatılmışken( Milliyetçi Çalışma Partisi'nin açık olduğu dönemlerde) bir Ülkücünün başına bir şey geldiği zaman bütün herkes ona şöyle derdi: "Adalet Bakanlığı'nda Bürokrat Sadık Yakut abi var. Ona bir türlü ulaş, Ülkücü olduğunu öğrenirse işini mutlaka halleder." Ben bunun mantıksız olduğunu bilirdim. Ancak bu söze o kadar aşina olmuştum ki ben bile bir gün başı sıkıntıda olan bir kardeşimize: "Sadık Yakut Abi var Adalet Bakanlığında, mutlaka onu bul, işini halleder." demiştim. (Oysaki bu yaşıma kadar Sadık Yakut abi ile halen daha tanışmış değilim.)

Sadık Yakut Abi, AK Parti'den Meclis Başkanvekili şu anda. Bundan önce MHP'deydi. Acaba bu insana ne yaptınız ya da hangi küçük hesaplarınızla MHP'den ayrılmasını sağladınız ya da diğer taraftan Başbuğ Alpaslan Türkeş'in diğer oğlu neden AK Parti'de? Başbuğ'un iki oğlunu aday göstermek acaba sizin için çok mu külfetliydi? Başarısızlıklarınızdan, becerisizliklerinizden, yeteneksizliklerinizden ve tabii ki öngörüsüzlüklerinizden dolayı kendini milliyetçi-muhafazakâr olarak gösteren insanlar sizin yerinize AK Parti'ye, BBP'ne, oy veriyor, ama size vermiyorlar. Sizde zaten iktidara talip olmadığınız için az olsun benim olsun mantığıyla onlar ülkücü değil, bunlar ülkücü değil, şunlar ülkücü değil diyerek, zaten partiyi yok ediyorsunuz.

Ocakları kapatarak, gençliği kaybettiniz. Vefasızlıklarınızdan dolayı eskileri kaybettiniz ve de öngörüsüzlüğünüz yüzünden gelecek nesilleri de kaybedeceksiniz.

Evet, benim size kinim var. Ancak bu söylediklerim kinimle ilgili değil. Ruhumdaki hüznümle ilgili. Bir partinin içinde liderden sonra gelen insanlar (Şefkat Çetin ve saz heyeti) nitelikli, zeki, çok iyi stratejisyen olmalıdır. Cezaevinden ilk çıktığım zaman, çiçeğimin üstünden ismimi söktüklerinde yayınlayacakları bir cümle ile her şeyi düzeltebilirlerdi. Ancak kibir’e saplandılar. Özgüven patlaması yaşadılar. Daha sonraki dönemde yaşananlar ise ortada. Seçimler biraz daha yaklaşsın, muhalefet nasıl yapılıyormuş, ben ve beni sevenlerden öğreneceksiniz. AK Parti'nin siyaseten size kurmuş oldukları tüm tuzaklara düşerek, AK Parti'yi 12 yıldır tek başına iktidar yaptınız. O kadar beceriksizsiniz ki ben size siyaseten bir tuzak kurmadığım halde resmi organlarınızla bana karşı yaptırdığınız açıklamalarla beni siyaset dünyasının içine taşıdınız.

Kıymetli Dostlarım, fark ettiyseniz hiçbir uğraş vermediğim halde birçok kişi tarafından milletvekili olacağım, hatta parti kuracağım konuşulmaya başlandı. Gerçekten MHP üst yönetiminin düşmanlığı, dostlar başına. Zannediyorum yakın bir tarihte hiç emek harcamadan onların stratejik cahillikleri yüzünden, yakında ülkenin başbakanı olacağım konuşulmaya başlanır. Şimdi size sormak isterim; Herhangi bir siyasi oluşumun parçası olmayan şahsımı, siyası stratejiler üretip, yenemeyenler; 12 senedir iktidarda olan, tam olarak kadrolaşmış, en iyi dönemlerini yaşayan AK Partiyi nasıl yenebilirler? Size ne ben, ne beni seven hiç kimse, ne de akrabalarım oy vermeyecek. Sokakta gördüğüm ayakkabı boyacılarına, mısırcılara, kestanecilere bile size neden oy vermemeleri gerektiğini anlatacağım.( Hiç sıkılmadan büyük bir keyifle)

Kıymetli Dostlarım, daha önceki paylaşımlarımda belirttiğim gibi Çarşamba günü Saat 14.00’da Taceddin Dergahında ki Cennetmekan MUHSİN YAZICIOĞLU’nun kabrinde dua etmeye geleceğim. Duamıza katılmak isteyen, bizi seven tüm dostlarımız benim davetlimdirler. Vakit bulduğumuz oranda bizi davet eden bölge esnafıyla ve duaya katılmak için gelen arkadaşlarla vakit bulduğum imkanlar sayesinde sohbet edeceğiz. Unutmadan MHP üst yönetimi, davetim üzerine duaya gelenler içinde onlar ülkücü değildir diye mutlaka açıklama yapacaklardır. Onların bilmediği tek şey yaptıkları bu açıklamanın ne benim nede sevenlerim için hiçbir önemi olmadığıdır.

ANKARA ZİYARETİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Çarşamba günü saat 14.00’da Ankara’da Cennet mekân MUHSİN YAZICIOĞLU Başkanımızın kabrine dua etmeye gideceğim. Orada bulunan dostlarımızı da duaya davet ediyorum. İnşallah bu vesile ile orada görüşme imkânımız da olacaktır.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
adam haklı - 4 yıl önce
sizde burda sedat pekeri gerekçe göstererek abdullah çatli nin mezarina gelmedi̇ni̇z . asil si̇z ülkücü deği̇lsi̇ni̇z .bu adam si̇zi̇ umursamiyor bi̇le
Avatar
YALNIZ KURT - 4 yıl önce
sedat pekerin aklina 17 sene sonrami geldi abdullah çatlinin ölüm yildönümüne katilmak.oysa zatin esamesi okunmaz iken rahmetli abdullah çatlinin yillarca ölüm yildönümünü ülkü ocaklari organize etti.mhp ve ülkücü kuruluşlara sataşarak şovmenlik yapmayin.herkes haddini bilsin.
Avatar
hayta yorumcu - 4 yıl önce
Sayın sedat pekeri mhp li olarak bilirdim ancak bu yazisinda görüyorumki oda bircok mhp li gibi yönetimden dert yaniyor bazi partilerde oldugu gibi yanlıs kisiler yonetimde eger sayin sedat peker icinden gecenleri yazdi ise mhp nin basina gecmeli eminimki bircok partili mhp ye geri dönecektir.
Avatar
Milleti birbirine düşürdüler - 4 yıl önce
MHP Lİ ÜLKÜCÜLER HER SENE GİTMEK İSTEDİ AMA ALPEREN LER ÇATLI REİS İN HER ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE GELMEYİN DİYE HABER YOLLADILAR. BUNA GÖKÇEN ÇATLI BACIMIZDA DAHİL.
Avatar
antalya lı murat - 4 yıl önce
değerli nevşehirli hemşerilerim ve ülkücü gençler,
inanın nevşehirimizden bir rfsane geçmiş bunun farkında değilsiniz.sayın peker tüm türkiye de ve özellikle antalya da tanınan ve çok saygı duyulan bir şahsiyettir.gariban dostudur.rahmetli çatl dan sonra gelmiş değerli birisidir.sizle nevşehir in tozlu siyasetinde kaybolmuş öyle kişilersinizki sayın pekerin değerini bilemiyorsunuz.çok yazık.
reis yolun açık olsun.antal yadan selamlar ve sevgiler.
seninleyiz.
Avatar
bilen bilir(uzun) - 4 yıl önce
sedat peker abimize sonuna kadar katılıyorum harfi harfine.şimdi ülkü ocağı başkanı gectiğimiz günlerde demişki '' orda bulunanlar ülkücü değil partı bunyemızden de katılım olmadı ve 18 yıldır nerdeydi peker demiş''ocak başk na cevap vereyım 1 ordakıler ülkücüydü sizler gibi turkücü değildi gerci ordakı jenarasyonu tanımaya sizlerin yaşı musaıt değil.2 peker hapisti oyuzden katılamadı.mhp 18 senedır davatıye ıle katılım yapardı catlı anma torenlerıne bu böyle biline.ben dahıl mhp den cok soğududuk oy verırken 1 kez daha düşünmemiz gerekiyor
Avatar
bilenbilir(uzun) - 4 yıl önce @YALNIZ KURT
yanlız kurt nickli kişi.sedat peker 18 yıldır cezaevinde idi ayrıca mhp-ocak hiçbir zaman anma torenı vs düzünlemedi davetiye ile geldi piddeesini ayranını içti gitti.sen bu konuda cahilsin belli biraz kitap oku haber izle
Avatar
hayta yorumcu - 4 yıl önce @bilen bilir(uzun)
her harfine kalıyorum arkadaş şimdiki ülkücüler elleri ile yaptıkları boz kurt işaretinin anlamını bile bilmiyolar ellerde çakılar biralar esrarlar sigalar kendilerini bir halt sanıp geziyolar ülkücü olmak ne demek diye sorduğunuzda saçma sapan şeyler söylüyolar ki çogu ülkücü işte deyip geçiyolar.