banner461
banner195

Sedat Peker Nevşehir'de Abdullah Çatlı Anma Törenine katıldı

Susurluk kazasının 18. yıldönümünde Abdullah Çatlı, memleketi Nevşehir’deki mezarı başında anıldı.

02 Kasım 2014 Pazar 17:33

banner143
Sedat Peker Nevşehir'e Geldi
İlgili Galeriye Git
banner134
3 Kasım 1996 tarihinde Susurluk'ta meydana gelen kazada hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın ölüm yıldönümünde memleketi Nevşehir'de bir anma programı düzenlendi. Anma programı kapsamında ilk olarak Kurşunlu Camisinde Mevlid-i Şerif okunurken daha sonra Çatlı'nın Kaldırım Mezarlığında bulunan kabri başında program devam etti. Programa, annesi Remziye Çatlı, kardeşi Zeki Çatlı, eşi Meral Çatlı ve kızları, Sedat Peker, aile yakınları ve sevenleri katıldı. Etkinlik öncesinde Çatlı'nın kızları ve eşi mezarı başında beyaz güvercin uçurdu.
Burada üzeri Türk Bayrağı ile örtülü Çatlı'nın kabri başında Hafız Mahmut Kemikkıran tarafından Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi. Dua sırasında hoca Kemikkıran, Abdullah Çatlı'yı, "Nevşehir'in yetiştirdiği güzide insanlardan yiğitler yiğidi, kahraman insan" ifadeleriyle anlattı.

Duanın ardından bir konuşma yapan Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı, anma etkinliği için Türkiye'nin çeşitli illerinden Nevşehir'e gelen sevenlerine teşekkür etti. Gökçen Çatlı, babasının her zaman devletine hizmet etmek için çaba gösterdiğini ve doğru çizgisinden hiçbir zaman sapmadığını ifade ederek, "Abdullah Çatlı bayrak gibi bir ömür sürdü. Babama ait hesap verilemeyecek maddi ve manevi bir husus ortaya çıkartsınlar ben bu ülkeyi terk ederim. Bunu 18 yıl önce de söyledim. Abdullah Çatlı şahsı adına maddi hiçbir çıkar gütmeden ölüme gülerek, koşarak gitti. PKK ve ASALA ile mücadele ederek devletine bayrak olmuştur. Bizler giriş ve gelişmeyi çok güzel yaparız ama sonuca nedense bağlayamayız. Abdullah Çatlı ülküsü adına, davası adına bayrak gibi bir ömür sürdü. Bayrak gibi yaşadı. Abdullah Çatlı ölmedi. Buradaki herkes Abdullah Çatlı. Yeni Abdullah Çatlılar ile birlikte vatanımıza hak ettiği özgürlüğü vermek adına hepimiz Abdullah Çatlı'yız" dedi.

Gökçen Çatlı'nın konuşmasının ardından Sedat Peker, Abdullah Çatlı'nın annesi Remziye Çatlı'nın elini öperek Çatlı'nın mezarına karanfil bıraktı.

Anma etkinliği öncesinde ve sonrasında Sedat Peker ile fotoğraf çektirmek isteyen gençler zaman zaman izdihama neden oldu.

Anma etkinliği öncesinde ve sonrasında ise Sedat Peker ile fotoğraf çektirmek isteyen ülkücü gençler zaman zaman izdihama neden oldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YAŞAR KARABAKLA - 4 yıl önce
ülkem ve ülküm için kurşun atan ve yiyen kahramnaların ruhu şad mekanı cennet olsun...
birilerine bugünkü fırsatları vermeyeceği için sağ önden çarpan aracın sol arka tarafında oturan zorla katledilen çatlı yı unutma unutturmayacağız zaten...
Avatar
baki öncel - 4 yıl önce
Be zaman İSLAMIN GEMİSİ karaya otursa, kanlarıyla gemiyi yürütecek yiğitler mutlaka vardır.
Ruhu şad olsun..
Avatar
bilgi - 4 yıl önce
sedat peker kaç doğumlu ki a.çatlıyı tanıyor muydu
Avatar
samimi ülkücüler mi dediniz? - 4 yıl önce
her yıl dönümünde 15-20 kişiyi bulmayan sayı bu yıl sırf sedat pekerle fotoğraf çektirmek adına yüzlerce kişiyi geçti şimdi samimiyet bunun neresinde?
Avatar
vatan - 4 yıl önce
vatan için ölenlerden allah razı olsun mekanı cennet olsun
Avatar
Süleyman ÖZBEK - 4 yıl önce
ruhun şad mekanın cennet olsun yiğit adam
Avatar
Osman Batur kaya - 4 yıl önce
ruhun şad mekanın cennet olsun kahramanım