banner461

Sedat Peker'den Yarbay Mehmet Alkan'a cevap

Şehit kardeşinin cenaze töreninde “Dün çözüm sürecine evet diyenler, bugün neden savaş istemektedir” diyerek tepki gösteren Yarbay Mehmet Alkan’a cevap veren İşadamı Sedat Peker, iki genç polisimizin yataklarında uyurken PKK’lılar tarafından şehit edilmesinden sonra çözüm sürecinin bittiğini ve PKK'lılara yaptıklarının bedelini ödetme sürecinin başladığını söyledi.

banner503
Sedat Peker'den Yarbay Mehmet Alkan'a cevap
26 Ağustos 2015 Çarşamba 19:08

banner143
banner134

İşadamı Sedat Peker, Şırnak’ta PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze töreninde “Dün çözüm sürecine evet diyenler, bugün neden savaş istemektedir” diyerek tepki gösteren şehidin abisi Yarbay Mehmet Alkan’ a cevap geldi.

Yarbay Alkan’ın söz konusu sorusunun cevabının çok açık olduğunu söyleyen Peker,“Henüz yirmili yaşlarının başında olan iki genç polisimizin yataklarında uyurken şehit edilmesi ve bu kahpece yapılmış eylemin pkk tarafından kendilerine ait tüm internet sitelerinde şımarıkça biz yaptık, diye duyurulup kabul edilmesinden sonra çözüm süreci bitmiş, en azından PKK'lılara yaptıklarının bedelini ödetme süreci başlamıştır” dedi.

DEVLET NAMUSUNA SAHİP ÇIKMAZSA GÖZ DİKEN ÇOK OLUR

Peker, bir devletin namusuna sahip çıkmaması halinde onun namusuna göz dikenin çok olacağını da belirterek, “İki genç şehit polisimiz, bu ülkenin namusuydu. Devlet şu anda PKK hedeflerini bombalayıp hepsini etkisiz hale getirerek namusuna sahip çıkmaktadır” diye konuştu. En kötü anımızda, bütün dünyamız yıkılsa dahi ne yapacağımızı ve ne konuşacağımızı mutlaka planlamamız gerektiğini de söyleyen Peker, “Birilerini eleştirmek isterken (farkına varamadan) çok daha büyük felaketlere yol açabiliriz” ifadelerini kullandı.

“BEN BU OYUNUN FİGÜRANI OLMAM”

“AK Parti'nin seçim için bu operasyonları yaptığını söyleyerek bizden de bu görüşe destek olmamızı istiyorlar. Şanlıurfa’da evlerinin içinde yataklarında uyuyan iki genç polisi AK Parti'liler mi şehit etti, bu kalleşliği PKK'lılar resmi sitelerinde üstlenmediler mi? Ellerindeki basın gücü ve sosyal medyada ki etkinlikleriyle insanları yıpratmayla korkutarak kendi yazdıkları hikayelerine inanmamızı, inanmıyorsak bile onların yanında durmamızı (inanıyormuş gibi yapmamızı) istiyorlar” diyen Peker, “Kimse kusura bakmasın... Ben bu oyunun figüranı olmam, olamam. Gelecekte çok büyük sıkıntılar yaşayacağımı bilsemde bu namussuzluğun bir parçası olmayacağım” dedi.

 

Adnan Şimşek

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.