banner461
banner195

Şehzade hayalleri suya düştü

Gebze’de ikamet eden Cem Başoğlu isimli vatandaş, Şanlıurfalı bir iş adamı tarafından “Sen İbrahim Paşa’nın torunusun. İstanbul’un çeşitli yerlerinde Osmanlı’dan kalma tapularınız var. O tapuları ben çıkartırım” diyerek 2 milyon TL dolandırıldığını iddia etti.

Şehzade hayalleri suya düştü
10 Ekim 2013 Perşembe 18:39

banner143
banner134
 Tuzla’ya bağlı Aydınlı Köyü’nde anneannesi Etime Hanım’a ait Osmanlı tapulu 750 dönüm arazisi olan ve yeni tapu çıkarmak için yol arayan Cem Başoğlu, bir arkadaşı vesilesiyle Serhat Dikmen isimli Şanlıurfalı bir iş adamıyla tanıştı. Başoğlu’nun iddialarına göre; Serhat Dikmen, Ankara’da bağlantıları olduğunu ve yaptığı araştırma sonucunda; Cem Başoğlu’nun soyunun Osmanlı döneminde yaşayan İbrahim Paşa adlı zata dayandığı, Aydınlı, Çengelköy, Ortaköy, Şişli, kapalı çarşı, Kadıköy, Tokat, Nevşehir ve Eskihisar’da yerlerinin olduğunu söyledi. 
MALLARINI MÜLKLERİNİ SATTILAR
Daha sonra bu tapuları çıkarabilmek için para gerektiğini söyleyen Serhat Dikmen, sürekli Cem Başoğlu’ndan para istemeye başladı. Hissedar olan teyzesi ve çok sayıda akrabasının mallarını mülklerini satarak Serhat Dikmen’e verdiğini iddia eden Başoğlu, yaklaşık 2 milyon TL civarında para verdiğini ancak bunun karşılığında tapu alamadığını dile getirdi. 
TAZMİNATINI BİLE KAPTIRDI
Daha önce bir fabrikada beyaz yakalı olarak çalışan Cem Başoğlu, Serhat Dikmen’in verdiği vaatler yüzünden işinden de oldu. Dikmen’in, “Çok yakında zengin olacaksın. İş yerinden ayrıl artık” şeklindeki sözlerine kandığını ve iş yerinden ayrıldığını belirten Başoğlu, iş yerinden ayrılırken aldığı tazminatını da Serhat Dikmen’e kaptırdı. 


KİM BU BAŞKAN?
Ayrıca, bu süreçte Serhat Dikmen’in yanında “Başkan” lakaplı biriyle tanıştığını söyleyen Başoğlu, “Beni başkan diye birisiyle tanıştırdı. Başkan dediği kişinin ismini bana hiç söylemediler. Anlattıklarına göre Başkan Ankara’da çok büyük bağlantıları olan Başbakan’ı da yakinen tanıyan birisiymiş. Bizden aldıkları paraları başkanla birlikte paylaştıklarını çok iyi biliyorum” dedi. Konuyla alakalı Başbakan’a mektup yazdığını ve Emniyet Müdürlüğü’ne gerekli şikayetlerde bulunduğunu söyleyen Başoğlu, hakkını yasal yollardan arayacak. 
 

Haber:Gebze Yenigün Haber

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.