banner461
banner195

Semerkand Buhara İlim Kültür Yardımlaşma Derneği Darbe Girişimini Kınadı

Semerkand Buhara İlim Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan yaptığı basın açıklamasıyla 15 Temmuz Darbe girişimini kınayarak lanetledi.

Semerkand Buhara İlim Kültür Yardımlaşma Derneği Darbe Girişimini Kınadı
21 Temmuz 2016 Perşembe 12:57

banner143
banner134
Vatanımıza ve milli iradeye yapılan haince saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz. Allah (C.C.) Rasulü ve vatan sevgisi ile dolu kardeşlerimizin daha ilk saatlerde yollara düşmesi, meydanlara koşması, canları pahasına milli duruş sergilemesi ile darbe önlenmiştir. Milletimiz haramzadelerin topunu, tüfeğini, tankını iman dolu göğsünü siper ederek işlemez hale getirmiştir. Onlar ölümsüzlüğü seçerek şehit olmuşlardır. Efendimiz A.S. a komşu olmayı seçmişlerdir. Makam, servet, gelecek kaygısı olmadan perde gerisinden dışarıyı seyretme yerine, aşkla, muhabbetle haksızlığa, hainliğe dur demek için koşmuşlardır.
    İtin kavgası et,
Yiğidin kavgası devlet içindir. 
İt kemikle avunur, 
Yiğit vatanını savunur .
“Canımızı verelim, Vatanımızı vermeyelim” buyuran Ehli Beyt’in “Vatan nöbeti kutsaldır, namustur, şereftir” düsturu içinde hareket edeceğiz.
Kahraman şehitlerimize Allah (C.C.) den rahmet ve milletimize başsağlığı ile yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

                                Ahmet FERALAN
                                Dernek Başkanı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.