banner461
banner195

Semerkand Çocuklara Ata Sporumuzu Aşılıyor

Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yaz dönemi kursları çerçevesinde 08-15 yaş grubu çocuklara ata sporumuz olan at binmeyi öğretiyor.

Semerkand Çocuklara Ata Sporumuzu Aşılıyor
05 Temmuz 2013 Cuma 13:32

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yaz dönemi kursları çerçevesinde 08-15 yaş grubu çocuklara ata sporumuz olan at binmeyi öğretiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan, Semerkand Derneği bünyesinde kurulan Muşkara Gençlik Spor ve Kültür Derneği bünyesinde açılan yaz kursları çerçevesinde 08-15 yaş grubu çocuklara at binme ve yüzme kurslarının düzenlendiğini söyledi.

Bu yaş grubundaki çocukların ata sporumuz olan at binme ve yüzme konusunda kendilerini yetiştirmelerini hedefleyen kursların yanında çeşitli konferanslar da düzenlediklerini kaydeden  Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan, İl müftülüğünün görevlendirdiği din görevlileri sayesinde de dernek bünyesinde kuran-ı Kerim kurslarının da yaz dönemi süresince süreceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.