banner461
banner195

Semerkand Ramazan Geleneğini Sürdürecek

Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği mübarek ramazan ayı süresince iftar sofrası kuracak, fakir ve dar gelirli ailelere gıda yardımları ulaştıracak, hafta sonları ilahi ve tasavvuf musikisi dinletileri düzenleyecek.

Semerkand Ramazan Geleneğini Sürdürecek
03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği mübarek ramazan ayı süresince iftar sofrası kuracak, fakir ve dar gelirli ailelere gıda yardımları ulaştıracak, hafta sonları ilahi ve tasavvuf musikisi dinletileri düzenleyecek.

Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan, 11 Ayın sultanı ramazan ayı süresince dernek olarak geleneksel hale getirilen etkinliklerin bu yıl da sürdürüleceğini belirtti.

Bu yıl 250 dolayında aileye gıda yardımı yapmayı planladıklarını dile getiren Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Feralan, “6 Yıldır yaptığımız gibi bu yılda ramazan ayında iftar yemeği vereceğiz. Günlük 125 dolayında kişiye bu yıl da iftar yemeği vermeyi planlıyoruz. Şehrimize misafir olarak gelenlere, dar gelirlilere yönelik bu iftar davetlerimizi düzenlemeye devam edeceğiz. Ramazan ayında iaşe yardımlarını bizim aracılığımızla vermek isteyen iş adamlarımızın yardımlarını mahallelerin muhtarları, imamları ya da o mahalleyi iyi tanıyan kişileriyle birlikte ulaştıracağız. Bu yıl 200 – 250 dolayında aileye bu yardımlarını yapmayı planlıyoruz. Ayrıca ramazan ayı boyunca ikindi namazından sonra Türk Milletinin ve İslam aleminin önemli bir geleneği olan hatim geleneğini bu yıl da sürdüreceğiz. Ramazan ayı sonunda hatim duamızı da hatmimize katılanlarla birlikte yapacağız. İlimizdeki Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi partilerle birlikte iftarlar düzenlemeye bu yıl da devam edeceğiz. Resmi kurum ve kuruluşların müdürleriyle de bu ramazan ayında yine bu davetlerimizde birlikte olacağız. Bütün bunların yanında hafta sonlarında Cumartesi günleri dini sohbetlerimiz, ilahi dinletilerimiz ve tasavvuf musikisi dinletilerimiz daha önce olduğu gibi sürecek” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.