banner461
banner195

“Sevgililer Günü“nde aslında neyi kutluyoruz, Biliyor Muyuz?

Anadolu Gençlik Derneği Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, hafta sonunda kutlanacak olan Sevgililer gününe ilişkin hem tepkilerini dile getirdi, hem de Sevgililer günü ve benzer günlerin Müslümanlar arasında kutlanmamasını istediklerini ifade etti.

“Sevgililer Günü“nde aslında neyi kutluyoruz, Biliyor Muyuz?
10 Şubat 2016 Çarşamba 13:46

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Anadolu Gençlik Derneği Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, hafta sonunda kutlanacak olan Sevgililer gününe ilişkin hem tepkilerini dile getirdi, hem de Sevgililer günü ve benzer günlerin Müslümanlar arasında kutlanmamasını istediklerini ifade etti.

Doğru, “Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Batı toplumu kendi inançlarına dayanan bu ve benzeri günleri bahane ederek dünyaya kendi inanç ve kültürlerini empoze ediyorlar. Biz Müslümanlar olarak elbette inancımızın bize yüklediği görevlerden dolayı hiçbir toplumu kör bir şekilde taklit edemeyiz. Şu bir gerçektir ki, kim bir topluma özenirse o topluluğun özelliklerinin etkisinde kalır ve onlara meylederek taklit etmeye başlar. Başkalarını taklit eden asla kendisi olamaz, kendisi olamayan bir kişinin insanlığa faydasından çok zararı dokunur. Üretim yerine tüketim yönü artar, bu da başkasına gönüllü kölelik yollarını açar. İslam dışındaki inançların temelinde bencillik, hırs, sömürü vardır. Hiçbirinden insanlığa hayır ve fayda gelmez. Bundan dolayı İslama uymayan hiç bir kültür ve yaşantının içine girmemeliyiz. Üzülerek görüyoruz ki Müslüman olduğu halde İslam beldesinde kendi Otel ve iş yerlerinde sevgililer gününü içkili ortamlarda kutlayan şahıslar ve kurumlar vardır. Bununla birlikte toplumda öncü olması gereken kanaat önderleri ve İslami stk'lar malesef bu konularda ciddi bir tepki ortaya koyamıyorlar. Bu da  manevi değer tahribatının hangi seviyeye geldiğini açıkça ortaya koyuyor. Bizler Anadolu Gençlik derneği (AGD) olarak toplumdaki meşru ve hayırlı tüm faaliyetleri tebrik ve takdir ediyor olmakla birlikte, ahlaki bozulmaya (dejenerasyonlara) sebebiyet veren bütün faaliyetlerin karşısında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Ayrıca gerek sevgililer günü adı altında gerek başka gün ve geceler adı altında yapılan ve yapılacak olan tüm zararlı etkinlikleri kınıyor ve bu işte öncü olanları vazgeçmeye davet ediyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.