banner461
banner195

SGK Borçları Belediyelerin Bellerini Büküyor

Nevşehir’de bazı belediyelerin oldukça yüksek SGK borcu altında yeni dönemde nasıl belde ve ilçelerine hizmet götürebileceği de merak konusu. Belediyelerin Trilyonlarca lirayı bulan ve yıllardır birikmiş olan SGK borçlarından nasıl kurtulacakları da bilinmiyor.

SGK Borçları Belediyelerin Bellerini Büküyor
14 Ağustos 2014 Perşembe 19:00

banner143
banner134

 SGK Borçları Bellerini Büküyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bazı belediyelerin oldukça yüksek SGK borcu altında yeni dönemde nasıl belde ve ilçelerine hizmet götürebileceği de merak konusu. Belediyelerin Trilyonlarca lirayı bulan ve yıllardır birikmiş olan SGK borçlarından nasıl kurtulacakları da bilinmiyor.

İlimizde SGK borçlusu belediyelerin başındaÜrgüp Belediyesi geliyor. Ürgüp Belediyesinin SGK’ya 5 Milyon 579 TL borcu bulunduğu bildiriliyor. Sıralamada ikinci sırayı CHP’li Selmanpakoğlu’nun üç dönemdir yönettiği Hacıbektaş belediyesi var. Hacıbektaş belediyesinin 2 Milyon 582 bin TL borcu var.

SGK’ya en çok borcu bulunan belediyeler sıralamasında Kozaklı Belediyesinin 2 Milyon 168 bin TL, Avanos Belediyesinin 1 Milyon 674 bin TL, Nar Belediyesinin 1 Milyon 225 bin TL, Çat Belediyesinin 992 bin TL, Kavak Belediyesinin ise 776 sin 766 bin TL borçlu olduğu belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 4 yıl önce
hey gidi yıllar hey. hasan başkanın dediği gibi belediye borçsuz olur mu? belediyenin borcu yüzünden evine icra gelen var mı? olmaz demişti. kimse su faturalarına nasıl geçirildiğini düşünmüyor, bu kafaylada düşünülmez sonra borç hizmet götürme bağlantısı yapılıor. akp belediyelerinin ki sorun olmaz amma chp,mhp,bağımsız belediyeleri yanar..