banner177
banner195

SGK'dan Primini Düzenli Öde Uyarısı

Esnaf ve Sanatkarın Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili karşı karşıya kaldıkları sorunlarda hiç çekinmeden kuruma müracaat etmelerini isteyen SGK İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, Nevşehirli esnaflara önemli uyarılarda bulundu....

SGK'dan Primini Düzenli Öde Uyarısı

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Esnaf ve Sanatkarın Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili karşı karşıya kaldıkları sorunlarda hiç çekinmeden kuruma müracaat etmelerini isteyen SGK İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, “Kurum olarak esnaf ve sanatkarımızın kurumumuzla ilgili herhangi bir sorunundan dolayı sıkıntıya düşmesini istemeyiz. Esnaf ve sanatkarımızın kurumumuzla ilgili karşılaştığı bütün sorunlarını hiç çekinmeden, acaba bana ne derler diye düşünmeden kesinlikle bize ulaşmalarını istiyorum. Onların kurumumuzla ilgili bir sorunundan dolayı asla sıkıntıya düşmemeleri en büyük isteğim. Öncelikle esnaf ve sanatkarımız sigorta pirim ödemelerini istikrarlı bir hale getirmeli. Düzenli pirim ödemeleri kendilerinin menfaatine olacaktır. Öte yandan Nevşehirli esnaf ve sanatkarımızdan diğer bir beklentimiz ise işe başlayan çalışanların sigorta bildirimlerinin zamanında yapılması olacak. Zira yapılan denetimlerde bu konuda da herhangi bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmamalarını istiyoruz. Esnaf ve sanatkarımız bu konularda yaptığımız bilgilendirmeleri de lütfen takip etsinler” dedi.

Nevşehir’deki esnaf ve sanatkarların Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı konularda bilgilendirilmesi aşamasında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı ile iletişimlerinin gayet iyi olduğunu da vurgulayan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, “Esnaf ve sanatkarımızın kurumumuzla ilgili konularda bilgilendirilmesi aşamasında ilimizde hiçbir sorunumuz yok. Sayın Birlik Başkanımız İsmail Ördü ve Birliğimiz yönetimi ve çalışanları ile kurum olarak diyaloglarımız çok iyi durumda. Bu konuda gösterdikleri hassasiyetten dolayı birlik başkanımıza da teşekkür ederim” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.