banner461
banner195

Sigorta ve Söz Sahibi Olmak İstiyorlar

Mahalle ve Köy Muhtarlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınşık, Muhtarların en büyük beklentilerinin sosyal güvence olduğunu söyledi.

Sigorta ve Söz Sahibi Olmak İstiyorlar
15 Aralık 2015 Salı 13:14

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Mahalle ve Köy Muhtarlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınşık, Muhtarların en büyük beklentilerinin sosyal güvence olduğunu söyledi.

Altınışık, “2016 Yılından en büyük beklentimiz sosyal güvenceye kavuşturulmamız. Bir başka beklentimiz özellikle orman köyleri ile 2B arazilerinin bulunduğu yerleşim alanlarında muhtarlarımızın söz sahibi olmalarıdır. Bu durumun devletimiz için daha yararlı olacağına inanıyoruz. Sosyal güvencemizin yerine getirilmesini istiyoruz. Çok sayıda muhtarımız emekli ama emekli olmayanlar sosyal güvencesini bile yatıramıyor. Hükümetimizin ve bakanlığımızın verilen sözlerine yerine getirmesini bekliyoruz. Şu da bir gerçek ki, siyasiler 5 yıldan 5 yıla, seçimden seçime muhtarları bulur. Toplantısını seçimini yapar ondan sonra bir daha uğramaz. Bizim Anadolu’da bir değim var. Pekmez leğeni gibi işe yarar seçim dönemlerinde muhtarlar. Ondan sonra unutulur. Bunun böyle olmamasını istiyoruz. Muhtarların daha iyi yerlere gelmesini ve söz sahibi olmalarını istiyoruz” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.