banner461
banner195

Şikago’da Kapadokya Rüzgarı Esecek

Türk Festivali Kapadokya Günleri Şikago’nun önemli merkezlerinden Pioneer Court’ta Yapılacak.

Şikago’da Kapadokya Rüzgarı Esecek
03 Nisan 2013 Çarşamba 15:27

banner143
banner134

  T.C. Şikago Başkonsolosluğu ile  Nevşehir Valiliği ve KABHIB eşgüdümünde Şikago’da yapılacak olan Türk Festivali’nde Kapadokya rüzgarı esecek.

Halka açık olan festivalde gün boyu ücretsiz etkinlikler sergilenecek. Birbirinden farklı sanat gösterilerinin yer alacağı festivalde  Şikagolu ve bölgeyi ziyaret eden turistler için başta Nevşehir ve Kapadokya olmak üzere Türk kültürünü gösteren film, dans, müzik ve gurme yemek örnekleri sunulacak.

Etkinlikte ayca Türk misafirperverliğini, kültür mirası ve mutfağının lezzetleri sergilenecek.

Türk halk dansçıları, semazenler, defileler geleneksel ve modern Türk defileleri, tekstil ürünleri, Türk ve halk müziği ve Klasik Türk Müziği konserleri düzenlenecek. 

Şikago’nun önemli merkezlerinden biri olan Pioneer Court’ta yapılacak olan etkinlikte Kapadokya bölgesinden çömlek ustaları, ebru sanatçısı, dokuma ustası gibi sanatçılar da yer alacak.

 

Etkinlik kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlatılan Kapadokya görselleri de sergilenecek. Nevşehir Üniversitesi tarafından da bir panel düzenlenecek.

 

THY Nevşehir Satış Ofisi ile birlikte birçok belediye ve turizm sektörünün önde gelen isimlerinin destekleriyle yürütülen organizasyon kapsamında Kapadokya’nın en iyi şekilde tanıtılması hedefleniyor.


Şikago Türk Festivali ve Kapadokya Günleri etkinliği hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Nevşehir Valiliği AB Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Serkan Başar (serkan.basar@nevsehir.edu.tr, 0532 740 08 50) ile iletişime geçebilirler


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.