banner461
banner195

Simulium Spp. Mücadelesinde Avanos Belediyesinin Çalışmaları Türkiye'ye Işık Tutuyor

Bir dönem aşırı popülasyon gösteren ve insanları ciddi anlamda rahatsız eden Simulium Spp. (üvez) zararlısına karşı dünden bugüne Avanos Belediyesinin yürütmüş olduğu mücadele çalışmaları, Türkiye'de örnek oluyor.

Simulium Spp. Mücadelesinde Avanos Belediyesinin Çalışmaları Türkiye'ye Işık Tutuyor
12 Haziran 2014 Perşembe 14:38

banner143
banner134
Avanos Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Demircioğlu'nun üzerinde tez çalışması yaptığı, yapılan mücadele yöntemleri ve sağlanan başarıya bilim dergilerinde de yer verilen çalışmalarla, bu zararlıya karşı doğru zamanda yapılan etkin mücadele yöntemleri ile sağlanan başarı ülkemizde de birçok il ve ilçeye model oldu.

Kayseri'deki birçok ilçe Belediyesinin de başına bela olan, kendi küçük ama sıkıntısı büyük zararlıya karşı Avanos Belediyesinden çalışmalarda kendilerine yön gösterilmesi isteniyor.

Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu sorunun yaşandığı ilçe belediyelerinde ve ilgili Tarım Müdürlüklerindeki görevlilere Simulium Spp. hakkında bilgi vererek zararlının yumurta, pupa, tırtıl, kanatlı ve erişkin dönemlerindeki durumlarına göre hangi zamanda nasıl mücadele edeceklerini aktarıyor.

Fotoğraflar
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.