banner461
banner195

Sıra Bilgisayar Kursunda

Nevşehir’in en aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinde 6 aydır devam eden Rapido kursu tamamlandı.

 Sıra Bilgisayar Kursunda
05 Şubat 2015 Perşembe 16:20

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in en aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinde 6 aydır devam eden Rapido kursu tamamlandı.

Ayşe Kahveci’nin öğretmenliğinde Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinin Nejdet Ersan Parkı içerisindeki hizmet binasında devam eden kursa çeşitli engelleri bulunan 10 kursiyer katılmıştı.

Kurs süresince Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de son yıllarda gençlerin daha fazla ilgi göstermeye başladıkları Rapido süsleme sanatını öğrenen gençlerin başta bölgenin el sanatları merkezi Avanos olmak üzere değişik yerleşim merkezlerindeki Çanak Çömlek atölyelerinde iş imkanı bulabilecekleri bildiriliyor.

Rapido kursunun ardından Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü ile birlikte bu kez Bilgisayar kursu açmayı planlayan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği yönetiminin bu konudaki hazırlıkları da sürüyor. Açılacak bilgisayar kursuna yine çeşitli engelleri bulunan gençlerin katılarak kendilerine iş istihdamı oluşturmaları bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.