banner461
banner195

SML Öğrencilerine UMKE Anlatıldı

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi tarafından, Sağlık Meslek Lisesi 4. sınıf öğrencileri UMKE konusunda bilgilendirildi.

 SML Öğrencilerine UMKE Anlatıldı
08 Nisan 2014 Salı 17:31

banner143
banner134

 SML Öğrencilerine UMKE Anlatıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi tarafından, Sağlık Meslek Lisesi 4. sınıf öğrencileri UMKE konusunda bilgilendirildi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü UMKE eğitim ve toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime, eğitimci olarak Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri İl Birim Sorumlusu Sağlık Memuru Aygen Taşpınar katılırken, geleceğin UMKE adayı olan Nevşehir Sağlık Meslek Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği bölümü 4. sınıf öğrencilerine, UMKE nedir? UMKE Ekiplerinin kuruluş amacı ve çalışma esasları ile birlikte telsiz kullanımı ve telsizle iletişim konuları hakkında bilgiler verildi.  

Nevşehir UMKE’nin kuruluşundan bugüne gerçekleştirmiş olduğu yurt içi ve yurt dışı görevler ve çalışmaları hakkında slayt sunumu eşliğinde bilgi verildikten sonra, toplantıya katılan öğrencilere İl Afet Birim Deposu gezdirilerek, UMKE’de kullanılan tıbbi ve medikal malzemeler ile birlikte, arama ve kurtarma vakalarında kullanılan teknik malzemeler ve UMKE araçlarının tanıtımı yapıldı.

Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik bu tür Uyum Eğitimlerinin Nevşehir UMKE tarafından önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.