banner461
banner195

SMMMO’dan Mükellefere Önemli Uyarı

Nevşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığı sigortalı işe giriş ve çıkış belgeleri konusunda mükellefleri ve üyelerine önemli bir duyuruda bulundu.

 SMMMO’dan Mükellefere Önemli Uyarı
07 Nisan 2015 Salı 16:37

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığı sigortalı işe giriş ve çıkış belgeleri konusunda mükellefleri ve üyelerine önemli bir duyuruda bulundu.

Söz konusu açıklamada; “T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Sigortalı İşe Giriş Ve İşten Ayrılış Bildirgeleri İle Aylık Prim Ve Hizmet Belgelerinin Verilme Süresi Hakkında Duyuru Ülke genelinde 31/03/2015 tarihinde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrası (a) ve (b) bendi kapsamında sigortalı sayılanlarla ilgili işe giriş ve işten ayrılış bildirgesi verme yükümlülüğü ile (c) bendi kapsamında sigortalı sayılanlara ilişkin Kuruma son verilme tarihi 31.3.2015 olan aylık prim ve hizmet belgesi verme yükümlülüğünün yerine getirilmesinde aksaklıklar meydana geldiği anlaşılmıştır. Kanunen verilmesi gereken son tarih 31.3.2015 olan sigortalı işe giriş ve sigortalı işten ayrılış bildirgeleri ile kamu idarelerince 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrası (c) bendi kapsamındaki sigortalılara ilişkin olup son verilme tarihi 31.3.2015 olan aylık prim ve hizmet belgelerinin verilme süresi 7 Nisan 2015 gün sonuna kadar uzatılmıştır. Bu tarihe kadar yapılacak söz konusu bildirimler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.